همتی، استاندار هرمزگان:

ممنوعیت برگزاری مراسم عروسی و ختم/ با بانیان مراسمات برخورد قضایی می‌شوداستاندار هرمزگان با تاکید بر اجرای دقیق و درست مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، فرمانداران، بخشداران و دهیاران را مسئول نظارت مستقیم بر رعایت مصوبات این ستاد، به ویژه در زمینه ممنوعیت برگزاری مراسم عروسی و ختم دانست.
 
به گزارش صبح ساحل، «فریدون همتی»، استاندار هرمزگان امروز در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: فرهنگ مردم هرمزگان و نگاه درستی که به این مسئله دارند باعث شده با رعایت پروتکل ها و فاصله اجتماعی که مانع اصلی قطع چرخه کرونا محسوب می شوند، طی چند هفته اخیر شرایط نسبی قابل قبولی به ویژه به لحاظ آمار تعداد فوتی در استان داشته باشیم.  وی افزود: اگرچه این تعداد مرگ و میر محدود هم به هیچ وجه برای مجموعه علوم پزشکی و ستاد استانی قابل قبول نیست و امیدواریم یکایک مردم برای تحقق شعار «هرمزگان بدون کرونا» تلاش کنند.
همتی، افزود:  مشارکت جمعی در زمینه رفع یک تهدید همه جانبه که کلیه فعالیت ها را به نوعی تحت تأثیر قرار داده، می تواند زمینه نابودی این ویروس منحوس را سرعت ببخشد. رییس قرارگاه و ستاد استانی مبارزه با کرونا، با توصیه به رعایت محدودیت های اخیر اعلام شده از سوی ستاد ملی، بیان داشت: مردم باید مراجعه حضوری به ادارات را کمتر کنند.

وی با اشاره به مصوبات امروز ستاد استانی گفت: برگزاری مراسم عروسی و مجلس ختم در سراسر استان ممنوع است و با بانیان این مراسم ها برخورد قضایی خواهد شد.

همتی اضافه کرد: امیدواریم با تکیه به قانون و رعایت الزامات و محدودیت های مصوب شده ستاد ملی و استانی از سوی مردم، نیاز به اقدامات سلبی نباشد، اما دهیاران، بخشداران و به‌ویژه فرمانداران در این زمینه مسئولیت مستقیم دارند و باید نظارت لازم را داشته باشند.

وی اضافه کرد: بر اساس بررسی های انجام شده و آمارهای اعلامی از سوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، غالب افرادی که نتیجه نمونه گیری کرونا از آن ها مثبت اعلام شده، در مراسم عروسی، ختم و دورهمی های خانوادگی به این بیماری مبتلا شده اند و باید از انجام کلیه فعالیت های غیرضروری اجتناب شود.

استاندار هرمزگان همچنین گفت: فعالیت واحدهای تولیدی و تمام فعالیت های عمرانی باید با قوت و مانند گذشته با رعایت پروتکل های اعلامی در استان ادامه داشته باشد.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها