به میزبانی شهرستان بندرعباس برگزار شد 

نخستین دوره کارگاه آموزشی کوهپیمایی همگانی نخستین دوره کارگاه آموزشی کوهپیمایی همگانی استان هرمزگان برگزار شد.
نخستین دوره کارگاه آموزشی کوهپیمایی همگانی استان هرمزگان با حضور هشتاد شرکت کننده به میزبانی شهرستان بندرعباس به صورت مجازی برگزار شد.
مسوول کارگروه همگانی هیات کوهنوردی استان هرمزگان هدف از برگزاری این دوره را ارتقا دانش و فرهنگ عمومی کوهپیمایی دانست و گفت: فرهنگ سازی و چگونگی استفاده از طبیعت یکی از اهداف اصلی این دوره در استان هرمزگان است.
امین حکمت نیا با اشاره  به این که ورزشکاران علاوه بر حفظ  سلامتی خود باید در نگهداری طبیعت نیز همکاری لازم را داشته باشند افزود : باید به گونه ای عمل کنیم که پس از پایان کوهپیمایی فقط ردپایمان در کوهستان باقی بماند. این مسوول با بیان محورهای این دوره عنوان کرد :
شناخت مسیرهای ایمن و مسایل زیست محیطی کوهستان ،  مسیریابی و جهت شناسی ، آشنایی با تجهیزات ، نحوه پیمایش و خطرات کوهستان از مواردی بود که در این دوره آموزش داده شد.
حکمت نیا در ادامه عنوان کرد: برنامه های کوهنوردی استان با وجود ویروس  کرونا به صورت دوره های مجازی نسبت به دانش افزایی ورزشکاران در این رشته به کار خود ادامه خواهد داد. وی در پایان از همه عزیزانی که در برگزاری این دوره همکاری نمودند قدردانی کرد.
    
    نخستین دوره کارگاه آموزشی کوهپیمایی همگانی 
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها