تعیین ضرب‌الاجل دستگاه قضا برای ترخیص فوری کالاهای اساسیرئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان از برخورد جدی دستگاه قضایی با فساد در هر سطحی خبر داد و گفت: دستگاه قضایی در این مبارزه خط، جناح، باند و وابستگی به افراد مختلف ندارد و مقابله جدی با این افراد صورت خواهد گرفت.

علی صالحیدر بندرعباس در تشریح اقدامات دادگستری هرمزگان در موضوع ورود به مسئله ترخیص کالاهای رسوب‌کرده در گمرکات استان با اشاره به اینکه هرماه از بنادر شهید رجایی بازدید صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: هدف از این بازدید نظارت و تعیین تکلیف کالاهایی است که در انبارهای گمرکات، بنادر و اموال تملیکی مانده است.

وی افزود: در بازدیدی که روزهای اخیر صورت گرفت مشاهده شد که کشتی روغن به دلیل اختلافات مالی بیش از سه ماه در دریا بود، که پس از پیگیری و طی ضرب‌الاجل قضایی این کشتی پس از دو روز پهلو گرفت.

رئیس‌کل دادگستری هرمزگان با اشاره به بازدید از انبار اموال تملیکی گفت: در این انبارها اجناس و کالاهایی وجود داشت که دستورات لازم در این مورد نیز اتخاذ شد.

وی بیان کرد: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر کنترل بازار و مقابله با گرانفروشی و سیاست‌های ابلاغی ریاست قوه قضائیه و تاکید ایشان بر همکاری با دستگاه‌های اجرایی، جلسه‌ای با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان در خصوص تامین مایحتاج زندگی مردم برگزار شد. در این جلسه تصمیمات خوبی از جمله تعیین تکلیف این کالاها اتخاذ شد. با اداره راهداری جهت تامین کامیون‌های مورد نیاز نیز هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

وی با بیان اینکه ضرب‌الاجل کوتاه مدت برای مصوبات جلسه در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: در قشم انبارهای برنج وجود داشت که دادستان قشم با حضور در آن مکان و ضرب‌الاجلی را برای صاحبان کالا مشخص کردند.

رئیس‌کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: در بندر شهید رجایی مرکز استان، نیز ضرب الاجلی برای اشخاص حقیقی دارای کالا در گمرک برای ترخیص هرچه سریع‌تر کالا اعلام شد.این ضرب الاجل‌ها موثر بوده و اکنون تخلیه این کالاها برای تنظیم بازار، مبارزه با گرانفروشی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به بازداشت برخی از مدیران متخلف در استان هرمزگان با ورود دستگاه قضایی با بیان اینکه مقابله با فساد یکی از سیاست‌های کلان دستگاه قضایی است، تاکید کرد: با فساد در هر جایی و از هر کسی سر بزند، حتی درون و خارج از دستگاه مقابله خواهیم کرد.

رئیس‌کل دادگستری هرمزگان در ادامه افزود: دستگاه قضایی در این مبارزه خط، جناح، باند و وابستگی به افراد مختلف ندارد و مقابله جدی با این افراد صورت خواهد گرفت.

صالحی با بیان اینکه اکثر مدیران در سطح جامعه اسلامی سالم هستند، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی با افرادی که فساد را در درون دستگاه اداری وارد کنند و با فساد خود ناعدالتی ایجاد کند و باعث بی اعتمادی مردم نسبت به مسئولان شود به صورت جدی مقابله می‌کند و در این خصوص هیچ گونه اغماضی در کار نخواهد بود.

در ادامه مصاحبه اختصاصی خبرگزاری تسنیم با رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان را مشاهده خواهید کرد:

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها