برداشت هندوانه پاییزه در میناب آغاز شدمعاون سازمان و مدیر جهادکشاورزی میناب از آغاز برداشت هندوانه پاییزه از سطح ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان خبر داد و گفت: صادرات هندوانه طی روزهای ابتدایی برداشت، ۹۲۸هزار دلار برای کشور ارزآوری داشته که این رقم تا پایان زمان برداشت افزایش خواهد یافت.

به گزارش صبح ساحل و به نوشته ایسنا، عباس مویدی با اعلام این خبر گفت: هدف از کشت هندوانه خارج از فصل در این شهرستان، تأمین هندوانه شب یلدا و اقتصادی بودن هندوانه در این فصل است.

وی میزان عملکرد تولید در هر هکتار را ۲۰تن اعلام کرد و افزود: سطح زیر کشت هندوانه پاییزه در میناب ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار است که پیش‌بینی می‌شود از این مقدار سطح زیر کشت تا دیماه ۷۰ هزار تن محصول برداشت و روانه بازار شود.

معاون سازمان جهادکشاورزی هرمزگان اظهار کرد: بیش از ۹۵ درصد مزارع کشت هندوانه در میناب به صورت تحت فشار آبیاری می شود که کاهش قابل توجهی را در مصرف آب داشته است.

مویدی با اشاره به اینکه شهرستان میناب رتبه اول تولید هندوانه پاییزه را در هرمزگان دارد، بیان کرد: محصولات تولیدشده علاوه بر تأمین نیاز داخلی به کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز صادر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به آغاز چند روزه برداشت هندوانه پاییزه در سطح شهرستان و صادرات آن به کشورهای حاشیه خلیج فارس، این محصول تاکنون ۹۲۸ هزار دلار ارزآوری داشته که این رقم تا پایان زمان برداشت افزایش خواهد یافت.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها