مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

هرمزگان نسبت به سایر استانها کمترین بیکاری و تعدیل را داشته استمشاور و نماینده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این وزارتخانه به جهت صیانت از نیروی کار و وظیفه قانونی خود، رصد بنگاه‌های مشکل دار را به صورت جدی در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش صبح ساحل، کریم یاوری صبح امروز(۱۶ دی ماه) در دیدار با سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان افزود: این سفر به دستور مقام عالی وزارت به منظور بررسی مشکلات واحدهای کارگری و کارگران صورت گرفته و با توجه به شرایط تحریم و کرونا، مشکلات واحدها باید در کمیسیون های کارگری و کار گروه رفع موانع تولید، بررسی و برطرف شود.

وی اظهار کرد: در بحث پرداخت حقوق کارگران و تعدیل نیرو با توجه به تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا، هرمزگان نسبت به سایر استانها کمترین بیکاری و تعدیل را داشته است.

به نوشته ایسنا، یاوری در ادامه بر حل مشکلات نیروهای تحت پوشش پیمانکاری شهرداری ها تاکید و اضافه کرد: این مشکلات در نشست هایی با حضور دستگاهها، بانک ها و کارفرمایان بررسی و برای رفع آن تمهیداتی اندیشیده شود.

در ادامه سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان گفت: هرمزگان در سال جاری بیشترین نرخ مشارکت اقتصادی و نسبت اشتعال را دارد  و با توجه به کرونا، بنگاههای استان کمترین تعدیل را داشتند.

علی رئوفی با اشاره به اینکه استان مورد بحران کارگری را در این شرایط نداشته و با توجه به پایان سال جهت جلوگیری از این گونه موارد باید نظارت صورت گیرد، افزود: مشکلات احتمالی در کار گروه های تخصصی بررسی و در جهت رفع آن اقدام شود.

همچنین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، مجموع واحدهای مشکل دار دارای معوقه در سال جاری را ۵۹ واحد با بیش ار ۵ هزار و ۶۰۰ نیرو ذکر کرد و گفت: میانگین حقوق معوقه امسال ۲ ماه است.

هادی ابراهیمی اظهار امیدواری کرد:  تا پایان سال حقوق های معوقه کارگران که بیشتر مربوط به شرکت های پیمانکاری شهرداری و آبفا است، کاهش یابد.

وی اظهار کرد: استان در تابستان امسال بالاترین نسبت اشتغال و نرخ مشارکت را داشت و با توجه به شیوع کرونا، روند بازار کار استان روند تثبیت شده و رو به رشدی داشته است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها