واکنش سازمان ملل به آشتی عربستان و قطرسخنگوی سازمان ملل امروز (سه‌شنبه) گفت، سازمان ملل متحد از تصمیم عربستان برای احیای روابط دیپلماتیک و بازگشایی حریم هوایی و مرزهایش به روی قطر استقبال می‌کند.

به گزارش صبح ساحل ، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روز دوشنبه احمد ناصر الصباح، وزیر امور خارجه کویت اعلام کرد، عربستان سعودی محاصره دریایی، هوایی و زمینی خودش علیه قطر را پیش از نشست سران شورای همکاری خلیج فارس لغو می‌کند.

فرحان حق، سخنگوی سازمان ملل گفت: ما از اطلاعیه گشایش حریم هوایی، مرزهای زمینی و دریایی میان عربستان و قطر استقبال می‌کنیم. امیدواریم که تمام کشورهای دخیل در این مناقشه عملکرد مثبتی برای ادامه دادن به مسیر حل و فصل اختلافاتشان و تاکید بر اهمیت اتحاد برای صلح و توسعه منطقه‌ای نشان دهند.

انتظار می‌رود هماهنگی‌های نهایی برای ازسرگیری پروازها در نشست شورای همکاری خلیج فارس در ریاض مشخص شود. تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر برای اولین بار از سال ۲۰۱۷ در نشست امروز حاضر شده است.

قطر از ژوئن ۲۰۱۷ با محاصره دیپلماتیک و تحریم اقتصادی مواجه شد؛ عربستان و دیگر پادشاهی‌ها آن را به "مداخله و حمایت از تروریسم" متهم می‌کردند. دوحه بارها این اتهامات را رد کرده و تاکید می‌کرد که نارضایتی همسایگانش از موفقیت‌های اقتصادی آن عامل سیاست‌های خصمانه آنهاست.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها