مالیات بنادر هرمزگان و پالایشگاه نفت ستاره در تهران پرداخت می‌شودبررسی‌ها حکایت از آن دارد که مالیات مجموعه بنادر هرمزگان از شرق تا مرکز و غرب این استان و همین طور شرکت نفت ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگ‌ترین پالایشگاه کشور در تهران پرداخت می‌شود.

به گزارش صبح ساحل، به نقل از خبرگزاری فارس، تأثیر پرداخت مالیات شرکت‌ها و سازمان‌ها در یک استان و اثرگذاری آن بر توسعه آن استان و سهم آن استان از وصول درآمدهای مالیاتی موضوع و دغدغه مهمی است که در سال‌های اخیر مورد توجه ویژه مطالبه‌گران محلی قرار گرفته است.
حدود ۵ سال پیش به این سو سازمان بنادر و دریانوردی اقدام به صدور دستوری کرده که در قالب آن تمامی مالیات بنادر استان هرمزگان از جاسک تا بندر شهید رجایی و بنادر غربی هرمزگان همگی در تهران پرداخت می‌شود. یعنی تمام سهم مالیاتی فعالیت بنادر استان هرمزگان نصیب توسعه و پیشرفت استان تهران می‌شود. این در حالی است که متأثر از وجود بندر شهید رجایی در استان هرمزگان به عنوان بزرگ‌ترین بندر ایران و سهم بالای ۸۰ درصدی این بندر از درآمدهای سازمان بنادر و دریانوردی، عملا زیرساخت‌های استان تحت فشار سنگینی قرار دارد که بسیاری از آنها زودتر از موعد، مستهلک شده و از سوی دیگر خسارات بزرگ جانی و مالی را به مردم استان تحمیل کرده است. از سویی دیگر در هر جای استان که پا می‌گذاری غبار محرومیت در آن وجود دارد و در بسیاری از شاخص‌ها از متوسط کشوری عقب تر است. مالیات بیش از ۵۰ شرکت بسیار مهم و بزرگ مستقر در هرمزگان که کانون اصلی فعالیت‌شان در این استان قرار دارد، در تهران و دیگر استان‌ها پرداخت می‌شود.


«احمد جباری» و «احمد مرادی» دو نماینده هرمزگان در ماه‌های اخیر پیگیری‌ در این زمینه داشته‌اند.
همچنین اطلاعات موثقی در دسترس است که مالیات شرکت نفت ستاره خلیج فارس نیز در تهران پرداخت می‌شود. سرجمع مبالغ مالیات این شرکت‌ها و سازمان بنادر در طول یک سال معادل صدها میلیارد تومان است که بر اساس قانون درصد مشخصی از آن به استان وصول کننده باز می‌گردد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها