با متخلفان صید و صیادی در سراسر کشور برخورد قانونی می شودسرهنگ هادی دیده ور در دیدار با مدیرکل شیلات هرمزگان فعالیت‌های شیلات استان در مقابله با صید غیرمجاز و سایر ماموریت‌های این یگان را قابل تقدیر و زمینه ساز رضایتمندی جامعه صیادی خواند.

به گزارش صبح ساحل، وی به نقش مهم یگان حفاظت منابع آبزیان در جلوگیری از صید‌های مخرب، حفاظت از صیدگاه‌ها و گونه‌های با ارزش دریایی اشاره کرد و افزود: برخورد قانونی با متخلفان صید و کسانی که حیات آبزیان دریایی را به مخاطره می‌اندازند سرلوحه کاری یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات در سرتاسر کشور است.

فرمانده یگان حفاظت از منابع آبزیان شیلات کشور، با بیان اینکه همکاری و حمایت از یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات تاثیر بسزایی در کاهش تخلف‌ها دارد گفت: پشتیبانی جامعه صیادی نیز عامل مهمی در ارتقاء فعالیت‌های این یگان برای برخورد با متخلفان صیادی هرمزگان است.

سرهنگ دیده ور اضافه کرد: از مأموریت‌‌های اصلی این دستگاه حفاظت از منابع عظیم و ثروت عمومی و خدادادی در خلیج فارس است که با همکاری صیادان در این خلیج مهم، گام‌های اساسی برداشته شد. 

وی با اشاره به اینکه صیادان باید قوانین صیادی و مرزی را رعایت کنند، گفت: مرزبانی، محیط زیست و سازمان شیلات؛ بایستی همکاری لازم را با یکدیگر داشته باشند تا مشکلات برای صیادان مرتفع و از صید بی رویه منابع آبزی جلوگیری شود.

به نوشته تسنیم، فرمانده یگان حفاظت شیلات کشور، تعامل و هم افزایی عملیاتی در اجرای طرح‌های پیشگیرانه و برخورد با هنجارشکنان دریایی و صیادان غیرمجاز و صید ترال در آب‌های خلیج فارس و اجرای عملیات‌های مشترک در حوزه استحفاظی هرمزگان و بوشهر در خصوص برخورد با صید ترال را از اهداف مهم این جلسه تعاملی دانست و تاکید کرد: در راستای امنیت دریانوردی، انجام گشت‌های تلفیقی، کنترل شناورهای صیادی، با توجه به حساسیت منطقه و حضور صیادان غیرمجاز، همکاری نزدیک و تنگاتنگ مرزبانی و شیلات باید تداوم و استمرار یابد.

وی همکاری یگان حفاظت منابع آبزیان با مرزبانی را برای حفاظت از محیط زیست به خصوص آبزیان در دریا را ضروری دانست و گفت: امنیت مرزهای آبی، حفاظت از محیط زیست تضمین سرمایه‌گذاری در ساحل و دریا و رونق اقتصادی، نتیجه تلاش و مجاهدت‌های مرزبانان و کارکنان یگان حفاظت منابع آبزیان می‌باشد.

سرهنگ دیده ور همچنین از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان درخواست کرد که در خصوص تامین اعتبارات مورد نیاز یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات در استان حمایت لازم را انجام دهند.

به گزارش تسنیم، در در ادامه این نشست سرهنگ حسن آزادی، فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این یگان، تشکیل پرونده قضایی و اعزام متخلفین صید و صیادی به مراجع قضایی، حفاظت بنادر شیلات، زیستگاه‌ها، صیدگاه‌ها و مسیر مهاجرت آبزیان، جلوگیری از صید آبزیان در مناطق و فصول ممنوعه را نیز به عنوان بخشی دیگر از عملکرد یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان هرمزگان خواند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها