نماینده ولی فقیه درهرمزگان:

حضرت فاطمه(س)، الگو و سند حقانیت مسلمانان است نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به ویژگی های مختصه حضرت فاطمه زهرا (س) منشا تکامل انبیا الهی را در اقرار به فضایل و محبت آن بانو دانست.

حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده  در مراسمی به مناسبت شهادت حضرت صدیقه طاهره (س) در نمازخانه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهارداشت: جایگاه حضرت فاطمه(س) به گونه ای است که ائمه اطهار(ع) حضرت فاطمه(س) را حجت خود قرار داده اند.
وی منشا تکامل انبیا الهی را در دو چیز بیان کرد و گفت :  اول اقرار به فضایل حضرت زهرا (س) که پیش از به دنیا آمدن آن بانوی بزرگ همه انبیا در مقام نوری جایگاه ایشان را می دانستند کما اینکه هنوز پیغمبر (ص) به دنیا نیامده بودند انبیا  اقرار به فضایل نبی خاتم داشتند و دوم محبت حضرت فاطمه زهرا (س) است.
امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا(س) برای اهل بیت الگو و سیره و روش ایشان سند حقانیت شیعه است، عصمت حضرت فاطمه (س) را سومین ویژگی مختصه آن حضرت عنوان کرد.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده با اشاره به ویژگی های حضرت فاطمه(س) افزود: چه سرمشقی برتر و چه خورشیدی تابان تر از وجود مبارک فاطمه زهرا(س)که معلّم حیا و عفّت، استاد نجابت و تقوا، سرچشمه مهربانی و محبّت، معدن فداکاری و شجاعت برای بانوان وجود دارد.
وی ادامه داد: زن در جامعه اسلامی سرچشمه بالندگی و افتخار است و این بالندگی و افتخار زمانی نصیب او خواهد شد که در پرتو نور هدایت معصومین حرکت کند.
نماینده ولی فقیه در هرمزگان همچنین به زندگی اجتماعی حضرت فاطمه(س) اشاره کرد و افزود: آن بانو در خیلی از صحنه ها نقش اجتماعی ویژه ای داشتند و هرجا احساس می کردند کاری زمین مانده و ولایت تنهاست وجود مقدسه ایشان راهگشا بود.
حجت الاسلام عبادی زاده افزود: حضرت فاطمه (س) علاوه برتفسیر قرآن و برگزاری جلسات پرسش و پاسخ در پشت صحنه خیلی از جنگها حضور داشتند و از بیماران و آسیب دیدگان پرستاری می کردند، آب و غذا می رساندند و این بیانگر نقش پررنگ اجتماعی ایشان است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها