معاون فنی گمرک ایران:

مجوز واردات خودرو برای جانبازان و خانواده شهدا صادر نشده استمعاون فنی گمرک ایران، خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر صدور مجوز واردات خودرو برای جانبازان و خانواده شهدا را تکذیب کرد.

 به نوشته صنایع، مهرداد جمال ارونقی در رابطه با خبرهای منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر صدور مجوز برای واردات خودرو برای جانبازان، اظهار داشت:

اخیراً هیچ مصوبه یا مجوز جدیدی در مورد واردات خودرو برای این قشر معزز صادر نشده و مسائل مطرح شده وجاهت قانونی ندارد.

با توجه به عدم صدور مصوبه ای در این خصوص، افرادی که مشمول مصوبه اعلام شده اند از مراجعه حضوری به گمرک خودداری کنند.

 وی در ادامه تاکید کرد: بعد از ممنوعیت ثبت سفارش و واردات خودرو در سال ۱۳۹۷ نیز مجوزی برای ثبت سفارش یا آزاد شدن‌واردات خودرو وجود نداشته و همچنان واردات‌خودرو ممنوع است.

 در روزهای گذشته در برخی خبرها و فضای مجازی اعلام شد که طی مصوبه خرداد امسال مجلس قرار شده در راستای تنظیم قیمت بازار،واردات خودروی سواری برای جانبازان بالای ۲۵ درصد و خانواده های شهدا مجاز باشد.

براین اساس، این لایحه برای بررسی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه شده و مجمع نیز با واردات‌خودرو برای این قشر موافقت کرده است.

همچنین اعلام شد که مشمولان می توانند با داشتن معرفی نامه از اداره کل امور ایثارگری بنیاد شهید خطاب به گمرکات مرزی ضمن تامین ارز مورد نیاز به ترتیب جانبازان ۲۵ درصد یک دستگاه و جانبازان ۵۰ درصد به بالا دو دستگاه و همچنین خانواده شهیدان معزز نیز به تعداد نزدیکان درجه یک شهید (پدر و مادر و خواهر و برادر) می توانند خودروی مورد نیاز خود را بر حسب اصول واردات‌خودرو به لحاظ ایمنی و معاف از پرداخت گمرکی وارد و نسبت به ترخیص آن اقدام کنند.

به دنبال انتشار چنین خبرهایی، اخیرا افراد مشمول این مصوبه به گمرک ایران و گمرکات مرزی مراجعه و موضوع را پیگیری نکرده اند.

منتشر شده: 2
مصطفي
۲۸ دی ۱۳۹۹
اي كاش آزاد ميكردن زشته يه جانباز ك تمام وجود خودش رو براي اين كشور گزاشته الان پرايد سوار شه
امراله مهماندوست
۲۸ دی ۱۳۹۹
همش دروغه اگر خود شهیدا هم زنده شن بیان براشون کاری انجام نمی گیره تا چه رسد به فرزندان یا مجروحین یا اسرا یا خانواده هایشان
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها