خسارت ۳۵۰ میلیارد ریالی زلزله به اهالی بندر کنگمدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: زمین لرزه پنج و نیم ریشتری بامداد روز شنبه هفته جاری در بندر کنگ افزون بر ۳۵۰ میلیارد ریال خسارت برجای گذاشت.

 

به گزارش صبح ساحل، مهرداد حسن‌زاده روز چهارشنبه اظهار داشت: ۳۳۰ میلیارد ریال این خسارت ها به منازل مسکونی وارد شد که مالکان آن‌ها از طریق وام های قرض الحسنه منازل احداثی، تعمیری، هزینه‌های کمک معیشتی و وام‌های بلاعوض حمایت می‌شوند.

وی ادامه داد: این زمین لرزه ۲۰ میلیارد ریال هم خسارت به زیرساخت ها شامل آب، برق و سازه های منابع طیبعی وارد کرد.

به نوشته ایرنا، مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اضافه کرد: عمق بالای وقوع زمین لرزه و قرارداشتن کانون آن در دریا موجب شد خسارت‌های بیشتری به منازل و زیرساخت‌های این استان وارد نشود.

حسن‌زاده یادآور شد: بیشترین خسارت به خانه‌های خشتی گلی مردم ساکن در منطقه وقوع زمین لرزه وارد شد و خانه‌هایی که بر روی آنها نظارت انجام گرفته است کمتر آسیب دیده‌اند.

وی اضافه کرد: هرمزگان استانی لرزه خیز است و دهیاران باید بر احداث خانه‌ها نظارت داشته باشند تا مستحکم ساخته شوند.

زلزله ای به بزرگی ۵٫۵ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۱ و ۱ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد شنبه کنگ در استان هرمزگان را لرزاند، این زلزله در عمق ۱۹ کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

کانون این زلزله در موقعیت ۲۶٫۶۷ عرض شمالی و ۵۵٫۲۱ طول شرقی ثبت شده است.

بندر کُنگ یکی از شهرهای تابعه شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان است و بندرلنگه در فاصله ۲۲۰ کیلومتری غرب بندرعباس واقع شده است.

استان هرمزگان یکی از کانون‌های اصلی زلزله در کشور است که هرسال شاهد زلزله های بزرگ وکوچک بوده اما بواسطه اینکه بیشتر این زلزله ها در اعماق زمین و کانون آن‌ها دریا بوده خسارت بیشتر ترک خوردگی و ریزش آوار است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها