نفتکش ایرانی از سوی گارد ساحلی اندونزی توقیف شدگارد ساحلی اندونزی از توقیف یک نفتکش ایرانی در آب ساحلی این کشور خبر داد. این اقدام پس از آن صورت می گیرد که سفر هفته گذشته معاون وزیر خارجه کره جنوبی به منظور مذاکره با مقامات ایرانی برای آزاد کردن نفتکش کره ای توقیف شده از سوی ایران، بدون نتیجه بود.

به گزارش صبح ساحل، گارد ساحلی اندونزی امروز (یکشنبه) از توقیف یک‌ نفتکش ایرانی (MT Horse) و یک‌ نفتکش پانامایی (MT Frea ) در آب های ساحلی "پونتیاناک" اندونزی به دلیل ایجاد آلودگی نفتی ناشی از انتقال محموله نفتی روی دریا (کشتی به کشتی) و خاموشی ردیاب، خبر داده است.

"ویسنو پرامادیتا" سخنگوی آژانس امنیت دریایی اندونزی در این باره گفت:«این 2 نفتکش  در آبهای استان "کالیمانتان غربی" اندونزی توقیف شده اند.»

وی افزود: این نفتکش ها به دلیل انواع تخلفات از جمله عدم نمایش پرچم های ملی ، نقض حق عبور و مرور، خاموش کردن سیستم های شناسایی (ردیاب) و همچنین انتقال غیرقانونی محموله نفتی کشتی به کشتی و ایجاد آلودگی توقیف شده اند. این مقام اندونزیایی افزود که گارد ساحلی اندونزی در حال اسکورت دو نفتکش به جزیره "باتام" در مجمع الجزائر "ریائو" اندونزی برای انجام تحقیقات بیشتر است. گفته شده نفتکش ایرانی از ونزوئلا بارگیری کرده بود اما مبدا خود را بندر "فجیره" امارات متحده عربی ثبت کرده است.

توقیف نفتکش ایرانی پس از آن صورت می گیرد که سفر هفته گذشته معاون وزیر خارجه کره جنوبی به منظور مذاکره با مقامات ایرانی برای آزاد کردن نفتکش کره ای توقیف شده از سوی ایران، بدون نتیجه بود.

به گزارش صبح ساحل، یک نفتکش متعلق به کره جنوبی به علت "نقض پیاپی قوانین زیست محیطی دریایی"در خلیج فارس از سوی نیروی دریایی سپاه در 15 دی‌ماه توقیف شد. نیروی دریایی سپاه در اطلاعیه ای اعلام کرد این شناور با نام تجاری هانکوک چین صبح15دی ماه به دلیل نقض پروتکل های زیست محیطی توسط نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس متوقف شد و در لنگرگاه بندرعباس پهلو گرفت و پرونده آن برای طی مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی کشور شد. وزارت امور خارجه کره جنوبی نیز طی بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری کشتی این کشور شد.

منبع: عصر ایران

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها