جلسات پارلمانی کویت یک ماه به تعویق افتادامیر کویت امروز(پنج شنبه) فرمانی مبنی بر تعویق برگزاری جلسات مجلس امت این کشور را به مدت یک ماه صادر کرد.

 

به گزارش صبح ساحل، به نقل از القبس، این فرمان با استناد به ماده ۱۰۶ قانون اساسی کویت صادر شده است.

از سوی دیگر محمد الفیلی کارشناس قانون اساسی کویتی گفت: دولت پیشبرد امور فوری این حق را دارد که فرمان مشار الیه در ماده ۱۰۶ قانون اساسی را در صورت فوری بودن، تصویب کند.

فیلی افزود: در چنین حالتی نخست وزیر دولت پیشبرد امور فوری، پیش نویس این فرمان را به امیر کشور ارجاع می دهد و درصورتی که وی این فرمان را  واجدشرایط امور فوری بداند، براساس اقدامات مقرر ماده ۱۲۸ قانون اساسی با آن موافقت می کند.

امیر کویت در بیست و چهارم ژانویه با صدور فرمانی، صباح الخالد الحمد الصباح، نخست وزیر مستعفی را بار دیگر مامور تشکیل دولت جدید کرد. پس از صدور این فرمان، تنش میان دولت و پارلمان این کشور بار دیگر بالا گرفت.

پیش از این، نمایندگانی از پارلمان کویت خواهان استیضاح نخست وزیر در خصوص مسائلی از جمله ترکیب کابینه بودند که در پی آن وزرای کابینه وی و سپس شخص نخست وزیر استعفا کرد.

حال با انتخاب مجدد صباح الخالد الصباح برای تصدی این پست پس از گذشت بالغ بر یک ماه از استعفای دولت وی، تعدادی از شخصیت‌های پارلمانی و سیاسی این کشور زبان به اعتراض گشوده‌اند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها