استاندار هرمزگان:

کاهش ۱۰۰ درصدی سرقت های مسلحانه در استاناستاندار هرمزگان از کاهش ۱۰۰ درصدی سرقت های کلان و مسلحانه در سال جاری در استان خبرداد.

 

به گزارش صبح ساحل، فریدون همتی یکشنبه شب در نشست مشترک قرارگاه عملیاتی مقابله با سرقت و یازدهمین جلسه کمیسیون پیشگیری و مقابله با سرقت استان افزود: درهمین راستا ۹۱طرح مهار سرقت ظرف ۱۰ماه نخست سال جاری اجرا شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۴۶درصدی و کشف سرقت هم ۲۱درصدی همراه بوده است.

وی با قدردانی از فرماندهی انتظامی استان، با بیان اینکه بیشترین آمار سرقت متعلق به شهرستان های بندرعباس و میناب است، از کشف ۹۵درصد کل جرائم سرقت در سطح استان در۱۰ماه نخست سال جاری خبر داد و ادامه داد: مهاجر پذیربودن، استقرار مراکز اداری و تجاری بزرگ، وجود معتادان متجاهر و ... از جمله دلایلی است که زمینه را برای سرقت در سطح شهر بندرعباس بیشتر از سایر مناطق استان فراهم کرده است.

رییس شورای تأمین استان هرمزگان  اظهار داشت: به منظور کاهش و پیشگیری از وقوع جرم سرقت، گشت وِیژه مقابله با سرقت، گشت های انتظامی محله محور و ۱۵کارگروه ویژه در سطح شهر بندرعباس فعال هستند.

همتی تصریح کرد: ۱۵۰قرارگاه فرعی تخصصی در سطح استان و در مناطق مختلف برای مقابله با سرقت تشکیل شده و با مجموعه اقداماتی که در سطج استان انجام شده، منجر به کشف بیش ازیک هزارو 130میلیارد ریال عین اموال مسروقه شد.

وی با اشاره به اینکه عمده سرقت های خرد توسط معتادان متجاهر صورت می گیرد، تأکید کرد: تا پایان سال جاری ظرفیت اسکان بیش از ۴۰۰نفر در کمپ نگهداری معتادان متجاهر در ایسین بندرعباس فراهم می شود و امیدواریم با حمایت دستگاه قضایی و ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به معتادان مستقر در این مرکز، افراد بهبود یافته پس از کسب آموزش های لازم فنی بتوانند وارد بازار کار شوند.

استاندارهرمزگان، مشارکت خانواده ها در بهبودی افراد معتاد را بسیار موثر دانست و گفت: بخش محدودی ازبیماری اعتیاد مربوط به مصرف مواد مخدر است اما بخش اعظم این بیماری نیاز روانی فرد بیمار است که خانواده ها باید با فراهم کردن این آرامش روانی، زمینه رهایی افراد از بلای خانمان سوز اعتیاد را فراهم کنند.

همتی، یکی از محورهای مهم کاری فرمانداران را تشکیل کارگروه مقابله با سرقت در شهرستان ها عنوان کرد و افزود: هر یک از دستگاه ها باید وظیفه معین خود را برابر مصوبه شورای امنیت کشور به طور کامل اجرایی کند و هر دستگاهی وظایفش را انجام ندهد، مطابق قانون پیگیری لازم انجام و با مدیران خاطی برخورد خواهد شد.

برخورد شدید قضایی با سارقان کلان و سارقان به عنف

رییس کل دادگستری هرمزگان نیز در نشست با قدردانی از "اقدامات ارزنده و شایسته نیروی انتظامی در خصوص مقابله با جرائم به‌ویژه سرقت"، اظهار داشت: وضعیت استان طبق گزارش‌ها دریافتی بسیار امیدوار کننده است و اقدامات خوبی در زمینه پیشگیری، مقابله و کشف جرائم در استان انجام شده است.

علی صالحی با اشاره به نزدیکی به ایام پایانی سال، افزایش ترددها و افزایش خانه های خالی از سکنه در مناطق شهری به دلیل آغاز سال جدید، از احتمال افزایش اقدام به سرقت توسط معتادان متجاهر در سطح شهرهای استان خبر داد و گفت: باید طی یک هفته معتادان متجاهر جمع‌آوری شوند و دستگاه قضایی اقدامات حمایتی و پشتیبانی لازم را به منظور ساماندهی این افراد در اماکن نگهداری معتادان انجام خواهد داد.

رییس کل دادگستری هرمزگان همچنین از آمادگی این دستگاه به منظور بکارگیری افراد معتاد در مراکز گلخانه ای به منظور تأمین معیشت این افراد و خانواده های آنان خبر داد و گفت: این اقدام هم در تأمین درآمد خانواده های آنان مؤثر است و هم از وقوع بزه وجرم هایی مانند سرقت پیشگیری می کند.

صالحی با بیان اینکه سیاست کلان دستگاه قضایی در برخورد با تکرار سرقت، سرقت های کلان، مسلحانه و سرقت به عنف، سیاست مسامحه نیست، تصریح کرد: پرونده های مربوط به سرقت در شعبه ویژه بررسی می شود و در صورت وقوع هر یک از این جرم ها، شدیدترین برخورد قضایی اعمال خواهد شد.

 

منبع:ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها