بفرمایید، قایق بدون تست!


نویسنده: صبح ساحل

اجباری شدن تست کرونا و هزینه‌ی 150 تا 350 هزار تومانی آن، برای گردشگران و غیربومی‌ها در هنگام سفر به جزیره قشم و هرمز، افراد زیادی با استفاده از قایق‌های غیرمجاز در حال دورزدن این قانون هستند.

به گزارش صبح ساحل، کافی است بدون اینکه حتی قصد سفر به جزیره قشم را داشته باشید از کنار اسکله شهید حقانی بندرعباس عبور کنید، بلافاصله با دعوت افراد ناشناس که قایق غیرمجاز دارند، مواجه می شوید که می‌گویند:«بفرمایید. قایق بدون تست»! اگر هم تشخیص دهند که بومی استان هستید، نزدیک شما نمی شوند.

در سایه نبود نظارت کافی و به دلیل هزینه بالای انجام تست، بازار کاسبی و تردد با قایق‌های غیرمجاز در بندرعباس حسابی داغ شده است.

به دنبال این اتفاق، «محمد احمد زاده» رئیس اداره بندر و دریانوردی شهید حقانی بندرعباس به گردشگران توصیه کرد که برای سفر به جزایر هرمزگان از بنادر و شناور‌های مجاز استفاده کنند. زیرا در صورت هرگونه حادثه مسئولیت اتفاقی که در این مسیر رخ دهد با خود فرد است.

با گذشت یکسال از شیوع کرونا در ایران همواره ثابت شده است که سیاست سازش کارساز نیست و نیاز است کنترل بیشتری بر ورودی‌های جزایر اعمال شود. اعلام شناسایی دو مورد مبتلا به کرونای جهش یافته در جزیره قشم که مسافر هم بودند، نشان می دهد در صورت عدم اقدام عملی به موقع از جانب مسئولان آغاز موج چهارم در استان چندان دور از انتظار نیست.  

 

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها