بسته‌های اینترنتی گران می‌شودوزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه توییتر خود از افزایش چشمگیر قیمت اینترنت به دلیل مصوبه کمیسیون تلفیق خبرداد.

به گزارش صبح ساحل، آذری جهرمی نوشت: امیدوارم امروز نمایندگان محترم مجلس با مصوبه کمیسیون تلفیق، مبنی بر افزایش سه هزار میلیارد تومانی مالیات اپراتورها و اختصاص آن به برخی دستگاه ها از جمله صدا و سیما برای امورات نظارتی، مخالفت کنند. تصویب این بند در تبصره ۶ بودجه باعث افزایش چشمگیر قیمت بسته های اپراتور‌ها خواهد شد.

اخبار گرانی بسته‌های  اینترنتی از تابستان امسال شنیده می‌شود. تابستان امسال بسته‌های بلندمدت اینترنت موبایل که اکثرا برای افراد به صرفه هستند از سوی 2 اپراتور حذف شد و برخی بسته‌های دیگر هم افزایش قیمت ۱۰۰ درصدی داشتند. به نظر می‌رسید این گرانی برای روانه کردن کاربران به پلتفرم‌های داخلی بود. در اواسط تیرماه، بسته‌های اینترنتی با افزایش قیمت همراه شد، برای مثال بسته ۱۵ گیگابایتی که پیش از این ۳۷ هزار تومان بود از لیست بسته یکی از اپراتورها حذف و بسته ۷.۵ گیگابایتی با قیمت ۳۷ هزار تومان جایگزین آن شد. «مجید حقی»، معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دراین باره  به اپراتورهای موبایل اخطار داده‌بود که قیمت‌ها را به حالت قبل بازگردد. 

منابع: مهر/همشهری آنلاین/دنیای اقتصاد

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها