قیمت بیت کوین بازهم کاهش یافتدر معاملات امروز بازار ارزهای مجازی هر توکن بیت کوین با قیمت حدود 47 هزار و 700 دلار معامله شد که نسبت به دیروز بیش از 15 درصد کاهش داشت.

 

به گزارش صبح ساحل، در معاملات امروز بازار ارزهای مجازی قیمت هر توکن بیت کوین به زیر 48 هزار دلار سقوط کرد.

درواقع اظهارات اخیر ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت خودروسازی تسلای آمریکا یکی از اصلی‌ترین دلایل ریزش‌های دو روز اخیر قیمت بیت کوین به شمار می‌رود. 

در حالی امروز هر توکن بیت کوین 47 هزار و 787 دلار داد و ستد شد که دیروز هم قیمت این ارز 8 درصد منفی شده بود.

تعریف و تمجید حدود یک ماه پیش ایلان ماسک از بیت کوین و اقدام تسلا در خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خود منشأ اصلی رشد قیمت و پرواز آن از حدود 30 هزار دلار به 58 هزار دلار دو روز پیش بود، اما از روز شنبه هم ایلان ماسک نظرش راجع به ارزهای مجازی تغییر کرده و در دو موضع‌گیری اصلی خود یک بار گفت که  سرمایه‌گذاری در بازار جهانی ارز تنها کمی بهتر از نگه داشتن پول نقد است و در یک اظهارنظر دیگر تاکید کرد که به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین بیش از حد بالا رفته است.

 

 

این اظهارات باعث شد تا دو روز گذشته بازار جهانی ارزهای مجازی منفی شود به گونه‌ای که اتریوم به عنوان دومین ارز بازار حدود 20 درصد ریخته و به قیمت 1507 دلار برسد.

بینانس کوین نیز که هفته پیش شگفتی بازار بود، امروز بیش از 25 درصد سقوط قیمت داشت و به 208 دلار در هر توکن رسید.

طی هفته گذشته و دیروز نیز طی دو گزارش اعلام کردیم که به احتمال زیاد ایلان ماسک در حال نوسان گرفتن از ارزهای مجازی است و خریداران این ارزها باید در زمان ورود به این بازار احتمال سقوط قیمت آن را مد نظر قرار دهند.

 

منبع:فارس

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها