در یک ماه گذشته

جمع‌آوری ۱۴۱ دستگاه غیرمجاز تولید ارز دیجیتال در بندرعباسمدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان از شناسایی و جمع‌آوری ۱۴۱ دستگاه غیرمجاز تولید ارز دیجیتال ظرف یک ماه گذشته در بندرعباس خبر داد.

به گزارش صبح ساحل، هاجر عبدی افزود: این دستگاه ها در سه نقطه شهرستان بندرعباس شناسایی شد که به صورت غیرمجاز از برق خانگی برای فعالیت استفاده می‌کردند. 

وی بیان کرد: دستگاه های استخراج ارز دیجیتال از وسایل پرمصرف برق هستند که استفاده از برق غیرمجاز باعث هدر رفتن انرژی و افزایش تلفات برق در شبکه توزیع برق می‌شود.

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اظهار کرد: واگذاری  انشعاب برق برای تولید ارز دیجیتال منوط به اخذ مجوز از سازمان صنعت، معدن و تجارت است اما برخی سودجویان برای کسب سود بیشتر و استفاده از برق ارزان، در منازل و اراضی کشاورزی اقدام به تولید ارز دیجیتال می‌کنند.

عبدی در ادامه با اشاره به انعقاد تفاهم نامه شرکت توزیع نیروی برق با نیروی انتظامی گفت: این شرکت با همکاری نیروی انتظامی امسال چندین مرکز غیرمجاز در شهرستان های هرمزگان را شناسایی کرده که باتوجه به افزایش استفاده از دستگاه های تولید ارز دیجیتال، رصد و شناسایی مراکز غیرمجاز به شدت پیگیری می‌شود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها