محموله های بزرگ واکسن به عراق می رسدنماینده سازمان بهداشت جهانی در عراق گفت : وضعیت کرونا در عراق بعد از افزایش ناگهانی موارد ابتلا در هفته های اخیر اکنون به وضعیت ثبات رسیده است و به زودی محموله های بزرگ واکسن، به عراق خواهد رسید و عراق در این باره کمبودی نخواهد داشت.

به نوشته ميدل ایست؛ نماینده سازمان بهداشت جهانی در عراق تأکید کرد: وضعیت کرونا در عراق بعد از افزایش ناگهانی موارد ابتلا در هفته های اخیر اکنون به وضعیت ثبات رسیده است.

«وائل حتاحت»، رئیس تیم اورژانس سازمان بهداشت جهانی در عراق گفت: شیوع کرونای نوع انگلیسی در عراق که سرعت گسترش آن بسیار بالاست موجب نگرانی شده بود اما در روزهای اخیر شاهد به ثبات رسیدن موارد ابتلا هستیم هرچند هنوز نمی توان حکم قطعی داد.

او ضمن ابراز خوشحالی از رسیدن اولین محموله واکسن کرونا به عراق از چین، تأکید کرد که به زودی محموله های بزرگ واکسن به عراق خواهد رسید و عراق در این باره کمبودی نخواهد داشت.

حتاحت تأکید کرد: به زودی محموله های تازه ای از کیت های آزمایشگاهی و لباس های مخصوص کادرهای درمان نیز به عراق خواهد رسید.این در حالیست که همزمان وزارت بهداشت عراق خبر داد: وزیر بهداشت در دیدار با سفیر چین در بغداد درباره خرید فوری 2 میلیون دوز واکسن سینوفارم به توافق رسیده است.

همچنین روز گذشته عراق 150 هزار دوز واکسن سینوفارم تحول گرفت که عملیات تزریق آن در بیمارستان های بغداد و بصره و اربیل و چند شهر دیگر آغاز شده است.

گفتنی است؛ عراق قرار است تا پایان ماه جاری میلادی محموله های تازه ای از واکسن استرازینیکا و فایزر تحویل بگیرد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها