داریوش امانی به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای منصوب شدوزیر راه و شهرسازی در حکمی داریوش امانی را به عنوان معاون وزیر و رئیس هیئت عامل و ریاست سازمان راهداری و حمل نقل کشور منصوب کرد.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در حکمی داریوش امانی را به عنوان معاون وزیر و رئیس هیئت عامل و ریاست سازمان راهداری و حمل نقل کشور منصوب کرد.

وزیر راه و شهرسازی در حکم خود با استناد به صورت جلسه مجمع عمومی در چهارم اسفند ماه ۱۳۹۹ با اشاره به برنامه‌های وزارت راه وشهرسازی در سازمان راهداری در ۱۴ بند توضیح داده است: پیگری اجرای طرح جامع حمل ونقل در بخش جاده‌ای، ارتقای خدمات حمل ونقل مسافر به ویزه با رویکرد توسعه خدمات درب به درب و افزایش رضایت متقاضیان و ایجاد رقابت سالم و مبتنی بر توانمندسازی و ارتقای عملکرد شرکت‌های حمل ونقل با رویکرد برندسازی و درجه‌بندی آن‌ها مورد نظر است.

وزیر راه و شهرسازی در حکم انتصاب معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای تأکید کرد: ایجاد و استقرار نظام برنامه محور برای اولویت‌بندی طرح‌ها و پروژه‌های نگهداری شبکه‌های شریانی با استفاده از سامانه داده محور مدیریت راه‌ها، ابنیه با هدف بهینه تخصیص منابع موجود، بهسازی، نگهداری برنامه محور شبکه راه‌های فرعی و روستایی با رویکرد توسعه متوازن سکونتگاه‌های روستایی کشور مد نظر است.

اسلامی ادامه داد: بهبود فضای کسب و کار و تهیه و تدوین طرح‌ها و برنامه‌های ایجاد رونق اقتصادی بخش حمل‌ونقل جاده‌ای با هدف جلب رضایت ذی‌نفعان، ارائه و پیگیری اجرای طرح‌های عملیاتی با رویکرد افزایش بهره‌وری در فعالیت‌های حمل ونقل جاده‌ای کشور و ارتقای کیفیت ارائه خدمات از دیگر موارد است.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه حکم انتصاب معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای بر برنامه‌ریزی و ساماندهی و تمرکز امور مربوط به سیستم‌های حمل ونقل هوشمند و ارتقای بهینه فرآیندهای موجود با استفاده از فن‌آوری نوین نیز تأکید کرده است.

 داریوش امانی پیش از این سوابق قائم مقامی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای، عضو هیئت‌عامل و معاون حمل‌ونقل این سازمان، مدیر مرکز مدیریت راه‌های کشور، مدیرکلی دفتر حمل‌ونقل کالا، مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان‌های قم، اصفهان و هرمزگان را در کارنامه خود دارد.

 

امانی تا سال ۱۳۹۷ عضو هیئت عامل و معاون حمل و نقل سازمان راهداری بود که با جدا شدن از این سازمان،  8 ماه به عنوان معاون شهرداری اصفهان و رئیس سازمان ترافیک و حمل و نقل شهرداری اصفهان فعالیت داشت و بار دیگر با حکم قائم مقامی سازمان راهداری و حمل و نقل کشور به این سازمان بازگشت.

ناگفته نماند که داریوش امانی چندی پیش در سفر دو روزه خود به استان هرمزگان، با حضور در شهرستان‌های بندر خمیر و بندر لنگه، ضمن بررسی زیرساخت های حمل و نقلی در این شهرستانها، از پایانه بار بندر خمیر و پروژه رو به اتمام ساختمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بندر لنگه، بازدید به عمل آورد و با فرماندار شهرستان بندرلنگه نیز دیدار و گفتگو نمود.

وی همچنین از شهرک حمل و نقل بندرعباس نیز بازدید کرد.

گفتنی است که پیش از این عبدالهاشم حسن نیا رئیس سازمان راهداری بود که بازنشسته شد.

 

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها