معضل چاقی، مرغ های دریایی را در بحرین زمین گیر کرده استشماری از مرغ‌های آبی در بحرین به قدری چاق شده اند که پرواز کردن برایشان دشوار شده و علت این چاقی مفرط در آنها، خوردن مقادیر زیادی از غذاهای پس مانده انسان عنوان شده است.

به نوشته ایسنا، این پرندگان در مکان های مشترک با محل زندگی انسان ها مقادیر زیادی از دورریز مواد غذایی را می خورند. 

مقامات محلی می‌گویند: این مرغ های آبی به خوردن پس مانده غذاها عادت کرده‌اند و دیگر از مراجعه به محل طبیعی تغذیه خود، یعنی دریا اجتناب می‌کنند.

در انگلیس نیز پس‌مانده‌های غذای انسانی باعث جذب مرغان دریایی بیشتری به خشکی شده است که معمولا در آنجا از پس‌مانده‌های فست‌فودی که در خیابان‌ها دور ریخته می‌شود، تغذیه می‌کنند.

شش سال پیش محققان دانشگاه لیورپول نتیجه گرفتند که این پرندگان با خوردن مقادیر زیادی از این غذاها به سرعت چاق می‌شوند. بنا به این تحقیق، این امر ممکن است به مشکلات سلامتی در این پرندگان منجر شود.

دبیر کمیته فنی شورای شهر شمال بحرین می گوید: این مرغان آبی دیگر نمی‌توانند پرواز کنند، چون خیلی اضافه وزن دارند. ما شاهد آنها هستیم که در اطراف پرسه می‌زنند و فقط می‌بینیم که از پس‌مانده‌ غذاهایی نظیر کبسه و سایر غذاهای سنتی تغذیه می‌کنند.

در واقع این پرندگان، "کاکایی شاه‌ماهی‌خوار" هستند؛ کاکایی‌های رایجی که یا پشتی سیاه یا سری سیاه دارند و معمولا مرغ آبی خوانده می‌شوند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها