شهاب سنگ ۳۰۰ گرمی، مقابل خانه‌ای در انگلیس پیدا شدشهاب‌سنگی در هفته گذشته از آسمان انگلیس رد شد و حال یک تکه ۳۰۰ گرمی از آن پیدا شده‌است.

به نوشته مهر، هفته گذشته شهاب سنگی درخشان در آسمان انگلیس و کشورهای شمال اروپا رصد شد و اکنون یک تکه از آن در مسیر ورودی خانه‌ای واقع در گلوسستر شایر پیدا شده است. این تکه از شهاب سنگ حدود ۳۰۰ گرم وزن دارد.

کارشناسان با بررسی ویدئوهای ثبت شده از سقوط شهاب سنگ، تخمین زدند احتمالاً در منطقه‌ای واقع در شمال چلتنهام در گلوسسترشایر فرود آمده است. درهمین راستا از ساکنان خواسته شد باغچه و محله خود را جستجو کنند. در نهایت محققان تماسی از یک خانواده دریافت کردند که در شب فرود شهاب سنگ صدایی شنیده بودند و هنگام خروج از خانه با یک توده از سنگ‌های ریز سیاه در مسیر ورودی روبرو شده بودند.

به گفته محققان موزه تاریخ طبیعی لندن، سنگ آسمانی سیاه رنگ، یک کندریت کربنی است که قبلاً در انگلیس مشاهده نشده بود و در مسیر پارکینگ یک خانه پیدا شده است.

اشلی گرین یکی از محققان این موزه می‌گوید: کشف شهاب سنگ مذکور شبیه رویایی است که به واقعیت پیوسته است.

مدل سازی های رایانشی نشان داد بقایای شهاب سنگ مذکور احتمالاً در شمال چلتنهام فرود آمده اما از آنجا که صخره با سرعت ۳۰ هزار مایل برساعت حرکت می‌کرد، تعیین مکان دقیق آن کار مشکلی بود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها