عضو هیات رییسه کانون زنان بازرگان هرمزگان:

ظرفیت‌های اتاق بازرگانی، می‌تواند گره مشکلات صادرات صنایع دستی را حل کندعضو هیات رییسه کانون زنان بازرگان هرمزگان گفت: استفاده از ظرفیت میزهای تخصصی اتاق بازرگانی بندرعباس نظیر میز قطر، عمان و روسیه تحولی شگرفی در صادرات صنایع دستی به کشورهای هدف ایجاد می کند.
به گزارش صبح ساحل، «فرزانه ناصریان»،عضو هیات رییسه کانون زنان بازرگان استان در نشست مدیر کل کار و رفاه اجتماعی با زنان کارآفرین و فعال اقتصادی استان گفت: صادرات صنایع دستی به ویژه سفال با مشکلات زیادی مواجه است و بدون شک استفاده از ظرفیت اتاق بازرگانی بندرعباس با توجه به سطح رایزنی های آن می تواند گره صادرات صنایع دستی به کشورهای مختلف را باز نماید.
وی افزود: کانون زنان بازرگان هرمزگان در شرایطی که ویروس کرونا بسیاری از مشاغل را تحت تاثیر قرار داده است با پیگیری های مکرر برای ایجاد مشاغل خانگی برای زنان سعی کرده است آسیب های وارده به این بخش را به حداقل برساند. این فعال اقتصادی در حوزه صادرات اضافه کرد: ظرفیت های هرمزگان در بخش صادرات متعدد و قابل توجه است هر چند صادرات در حال حاضر با مشکلات عدیده ای روبروست اما امیدواریم بتوانیم بازار محصولات استان هرمزگان در کشورهای هدف را با رایزنی های صورت گرفته توسط اتاق بازرگانی بندرعباس تقویت نماییم.

 مشارکت زنان در مناطق روستایی و حاشیه نشین گاهی بیشتر از مردان دیده می شود

«هادی ابراهیمی»، مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در جمع زنان کارآفرین و فعال اقتصادی گفت : هرمزگان درباره‌ی توانمندی زنان وحضور آنان در فعالیت‌های اقتصادی جایگاه شاخصی در کشور دارد، مشارکت زنان در مناطق روستایی و حاشیه نشین گاهی بیشتر از مردان دیده می شود؛ این وجه امتیاز بارز این منطقه محسوب می شود.زنان در طول تاریخ و در گذشته ی این سرزمین پا به پای مردان در فعالیتهای مختلف اقتصادی ، کشاورزی فدریایی حضور فعال داشته اند و هم اکنون در عصر مدرن با حضورشان در بخش های مختلف اقتصادی جایگاه خودشان را ثابت کرده اند و این نشان از ظرفیت بالای زنان استان هرمزگان در اقتصاد دارد.
ابراهیمی با تاکید بر رویکرد وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به مسائل اقتصادی اضافه کرد : وزارت رویکردی اجتماعی به مسائل اقتصادی دارد. بخش عمده ای از سیاستها در حوزه تعاون و اشتغال برنامه ریزی شده است.در سه بخش سیاستهای فعال بازار کار در حوزه طرح های کارورزی ،یارانه و دستمزد و مهارت آموزی در محیط واقعی کار در بحث ساماندهی مشاغل خانگی سالها وزارت کار متولی اجرای این طرح می باشد که یکی از طرحهای موفق و پیشتاز در حوزه ی فعال کردن زنان و حضور زنان در فعالیتهای اقتصادی است. وی افزود : نیاز هست مصوبات و قوانینی جهت حضور شرکت های فعال در سواحل مکران هم به صورت مستقیم و هم به صورت غیر مستقیم در ایفای مسئولیتهای اجتماعی در حوزه زنان وضع شود.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها