نقص فنی یک قایق صیادی؛ پنج صیاد گرفتار در خلیج چابهار نجات یافتندمعاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با هماهنگی مرکز جست‌وجو و نجات دریایی (MRCC) بندر چابهار، طی عملیات جست‌وجو و نجات دریایی، پنج سرنشین شناور مضطر و آسیب‌دیده صیادی در خلیج چابهار نجات یافتند.

به نقل از ایرنا، سیدحسن ابراهیمی اظهار کرد: قایق صیادی با پنج نفر خدمه که بدلیل نقض فنی در شرایط نامساعد جوی گرفتار شده بود با هماهنگی مرکز جست‌وجو و نجات دریایی بندر چابهار نجات یافت.

وی ادامه داد: این قایق که با پنج نفر سرنشین عازم صیدگاه در محدوده خلیج چابهار شده بود، در مسیر برگشت به ساحل، به دلیل فرسودگی قایق، دچار نقص فنی گردید که مرکز جستجو و نجات دریایی با اعزام فوری شناور ناجی، موجب نجات پرسنل شناور مضطر و موفقیت عملیات نجات شد.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: سرنشینان شناور حادثه دیده طی عملیاتی موفق در موقعیت ذکر شده توسط شناور ناجی، سالم به اسکله رمین انتقال داده و به آغوش خانواده برگشتند.

وی افزود :برای کاهش خطرات دریایی لازم است دریانوردان قبل از عزیمت به دریا از وضعیت جوی خبر داشته باشند.

این مسوول یادآور شد: شماره مستقیم ۱۵۵۰ مرکز جست‌وجو و نجات دریایی (MRCC) به صورت ۲۴ ساعته و کانال ۱۶ دستگاه VHF آماده دریافت اعلام حوادث دریایی است.

عکس تزیینی است
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها