اولین مگاوات برق هسته‌ای وارد شبکه برق امارات شدشیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس جمهور و نخست وزیر و حاکم دبی، از ورود اولین مگاوات از نخستین نیروگاه هسته‌ای عرب به شبکه برق امارات خبر داد.

به گزارش صبح ساحل و به نوشته اتاق بازرگانی ایران و امارات، شیخ محمد در حساب رسمی خود در سایت شبکه اجتماعی "توییتر" در توصیف وارد شدن یک مگا وات برق  هسته ای نوشت:  "یک ایستگاه تاریخی که امارات امروز وارد آن شد ... تلاش 10 ساله ... و 2000 مهندس و جوانان اماراتی ... و 80 شریک بین المللی. .. و چشم انداز رهبری که امارات متحده عربی را به مرحله توسعه بی سابقه ای رسانده است. "

بر اساس داده های موجود، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم ، معاون رئیس جمهور ، نخست وزیر و حاکم دبی ، در تاریخ 1 اوت سال 2020 موفقیت امارات را در بهره برداری از اولین راکتور انرژی هسته ای صلح آمیز در جهان عرب و در نیروگاه های هسته ای برکه در ابوظبی رسانه ای کرده بود.

امارات متحده عربی اولین کشور در جهان عرب و سی و سومین کشور در جهان است که موفق به توسعه نیروگاه های هسته ای برای تولید ایمن برق می شود.

چهار نیروگاه بارکه هنگام بهره برداری کامل 5.6 گیگاوات برق تولید می کنند و سالانه 21 میلیون تن انتشار کربن را کاهش می دهند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها