بندرعباس در وضعیت بسیار پر خطر کرونا؛ تعطیلی اماکن از سر گرفته می شودسخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از تغییر وضعیت‌ کرونایی بندرعباس خبرداد و گفت: مطابق اعلام وزارت بهداشت بندرعباس در وضعیت قرمز کرونای جهش یافته قرار گرفته و نیاز است مردم با جدیت پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

  

به گزارش صبح ساحل، فاطمه نوروزیان در  بندرعباس گفت: با توجه به افزایش موارد بستری ناشی از ابتلا به ویروس کرونای جهش یافته در بندرعباس، از سوی ستاد ملی کرونا این شهرستان در وضعیت قرمز قرار گرفت.

وی افزود: اکنون وضعیت بندرعباس در حالت بسیار پر خطر قرار دارد و انتظار می‌رود روزهای سختی در انتظار کادر درمانی و مردم باشد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در شرایط قرمز کرونایی باید تعطیلی اماکن و سطوح مختلف شغلی از سر گرفته شود و از فعالیت این گروه‌های مورد نظر جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: مردم خطر موج جدید کرونا را جدی بگیرند چرا که شرط عبور از شرایط فعلی استفاده از ماسک پرهیز از دورهمی‌ها و تجمعات است. 

نوروزیان گفت: مردم استان هرمزگان شرایط سخت فعلی و پروتکل‌ها را به طور جدی رعایت کنند تا بتوانیم پیک کرونای جهش یافته فعلی را مدیریت کنیم.

وی در خصوص تغییر رنگ سایر شهرستان‌ها نیز گفت: شهرستان‌های دیگری نیز در استان شرایط نامناسبی دارند که احتمال قرمز شدن آنها طی روزهای آینده وجود دارد بنابراین مردم در سراسر استان باید اهتمام ویژه‌ای نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند و از برگزاری مجالس عزا و عروسی خودداری کنند.

 

منبع:تسنیم

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها