اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۰ به تعویق افتادبراساس وعده اولیه سازمان سنجش، انتظار می‌رفت که نتایج کنکور سراسری سال ۱۴۰۰، فردا شنبه ۲۷ شهریور ماه اعلام شود. اما حالا سخنگوی سازمان سنجش از تاخیر یک هفته‌ای برای اعلام نتایج کنکور سراسری سال جاری خبر داده است. 

 

به گزارش صبح ساحل و به نوشته تجارت‌نیوز، زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش گفته بود نتایج نهایی آزمون سراسری ۱۴۰۰ از ۲۷ شهریور به بعد اعلام می‌شود. بر اساس گفته این مقام مسئول داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ منتظر بودند که هفته آخر شهریور ماه نتایج کنکور را دریافت کنند.

اما حالا سازمان سنجش خبر داده که اعلام نتیجه کنکور ۱۴۰۰ به تعویق افتاده است. فاطمه زرین آمیزی، اعلام کرد: زمان اعلام نتایج آزمون سراسری ۱۴۰۰ در هفته اول مهرماه اعلام می‌شود.

آنگونه که او خبر داده دلیل تعویق در اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۰، شرایط فراگیر کرونا در کشور و تعطیلی چند روزه مصوبه ستاد ملی کرونا در اوایل شهریور و ایجاد محدودیت برای تردد بین شهر‌ها و استان‌ها بوده که سبب شده زمان برگزاری آزمون عملی رشته علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی و انجام مصاحبه متقاضیان رشته‌های دارای شرایط خاص به تعویق بیفتد.

حالا داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ باید منتظر باشند تا در هفته اول مهرماه نتایج کنکور سراسری در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شود.

با توجه به تاخیر در زمان اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۰، قطعا کلاس‌های دانشگاهی هم با تاخیر برگزار می‌شود. براساس اطلاعات و گزارش‌های پیشین قرار بود زمان شروع سال تحصیلی در دانشگاه‌ها به ابان ماه موکول شود تا دانشجویان بتوانند واکسینه شوند. اگرچه هنوز مشخص نیست واکسیناسیون دانشجویان شامل دانشجویان ورودی ۱۴۰۰ هم می‌شود یا نه.

اما آنچه مشخص است اینکه زمان شروع کلاس‌های دانشگاه حداقل برای ورودی‌های ۱۴۰۰ از ابتدای مهر ماه نیست و با تاخیر آغاز می‌شود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها