دیدار دادستان بندرعباس با مدیرکل استاندارد هرمزگان به مناسبت هفته استاندارد:

حمایت دستگاه قضایی از استاندارد هرمزگان


نویسنده: صبح ساحل

«محمد کمالی» مدیرکل استاندارد هرمزگان به همراه «لیلا امیرزاده»، رئیس اداره حقوقی پاسخگویی به شکایات و ارزیابی عملکرد اداره کل استاندارد هرمزگان به مناسبت هفته استاندارد که از 16 تا 22 مهر ماه است با «مجتبی قهرمانی» دادستان بندرعباس و «محمد معتمدنیا» سرپرست معاونت پیشگیری و نظارت بر ضابطین دادستانی بندرعباس دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار ضمن تاکید بر رفع مشکلات استانداردها در هرمزگان، تحول و تغییرات مثبت از زمان انتصاب مدیر کل جدید استاندارد هرمزگان، محسوس عنوان شد.

 
   

ارتباط مستقیم استاندارد با جان و سلامت مردم

دادستان بندرعباس در این دیدار با تبریک هفته استاندارد به مدیرکل و کارکنان استاندارد هرمزگان گفت: تحول و تغییرات محسوس را از زمان انتصاب مدیر کل جدید استاندارد هرمزگان در ماه های اخیر شاهد هستیم. گلایه ها، انتقادات، کاهش یافته است و افزایش رضایت را از سوی مردم و تولید کنندگان شاهد هستیم. مجتبی قهرمانی افزود: دادستانی و قوه قضاییه پشتیبان و حامی استاندارد در جهت انجام بهینه وظایف، تامین ایمنی و سلامت مردم هستند. وی افزود: استاندارد از جایگاه ویژه و رفیعی برخوردار است و با سلامت، ایمنی و بهداشت مردم ارتباط مستقیم دارد. قهرمانی گفت: استاندارد در تمام حوزه‌ها از جمله نظارت بر استاندارد کالا و خدمات همچون مواد غذایی، خدمات آسانسور، جایگاه سوخت، لاستیک و... و تمامی بخش هایی که با سلامت و ایمنی مردم ارتباط دارد، حضور اثرگذار و مهمی دارد.
    

 ضرب الاجل 15 روزه به جایگاه داران سی ان جی

قهرمانی با اشاره به اهمیت نظارت بر جایگاه های سی ان جی نیز گفت: به این جایگاه‌ها اعلام کرده ایم و ضرب الاجل 15 روزه برای رفع معایب و نواقص و استانداردسازی داده ایم. بعد از این مدت با جایگاه هایی که مقررات را رعایت نکنند و استانداردسازی نکنند، برخورد قاطع خواهد شد و در پی آن، تعطیلی خواهند داشت. دادستان بندرعباس بر گسترش فعالیت ادارات استاندارد در تمام شهرهای استان تاکید کرد و افزود: انتظار می‌رود در چهار شهری که اداره استاندارد وجود ندارد، بزودی ادارات استانداردشان فعال شوند و درصورت نیاز، حاضریم حمایت های لازم را داشته باشیم.
دادستان بندرعباس بر تکریم مراجعان در حوزه استاندارد تاکید کرد و گفت: خدمات مطلوب بایستی با کمترین هزینه و فرایند کمتر و در زمان کمی به مردم ارائه شود تا میزان رضایت مردم افزایش یابد که با مدیریت جدید این اداره کل که تغییرات محسوسی اتفاق افتاده است؛ بطوریکه میزان رضایت ها افزایش یافته است که این امر شایسته تقدیر است.وی با بیان اینکه استان هرمزگان استان استراتژیک و خاص می باشد؛ تاکید کرد: آزمایش هایی که از کالاهای وارداتی به بندرعباس در تهران انجام می‌شود، نیاز است که این آزمایشگاه ها در بندرعباس مستقر شوند و انتظار می رود که این آزمایشگاه ها به بندرعباس منتقل شوند و در همین شهر انجام شود. وی بر استفاده از فناوری های جدید جهت تسریع در امور و افزایش خدمات تاکید کرد تا خدمات مطلوب تری به مردم ارائه شود. دادستان بندرعباس تاکید کرد: «آسانسورها در مراکز پزشکی، دولتی و... بایستی به صورت دوره ای مورد بازرسی و ارزیابی قرار گرفته و برای رفع مشکلات آنها نیز ضرب الاجل معین شود و در صورتی که اقدام به رفع نواقص نشود، برخورد لازم با آنها صورت گیرد».وی بر نظارت بیشتر بر آزمایشگاه های همکار و شرکت های بازرسی خصوصی تاکید کرد و گفت بایستی برای تخلفات آنها اعلام جرم شود و با آن متخلفان برخورد خواهد شد. دادستان در پایان از زحمات مدیرکل و کارکنان استاندارد هرمزگان قدردانی کرد.
  
     حمایت دستگاه قضایی از استاندارد هرمزگان
   

 قدردانی استاندارد هرمزگان از سیستم قضایی

مدیرکل استاندارد هرمزگان نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت های دستگاه قضایی، رئیس کل دادگستری هرمزگان و دادستان بندرعباس که باعث اجرای بهتر و دقیق تر قوانین در حوزه استاندارد شده اند، گفت: بر اساس وظایف مان، پوشش استاندارد سازی را اجرایی می کنیم.محمد کمالی افزود: پوشش استاندارد و نظارت بر حسن اجرای آن در تمام استان در حال انجام است ودر شهرستان های بستک، رودان، حاجی آباد و خمیر اداراه استاندارد نداریم؛ اما با استفاده از ادارات همجوار، امورات مربوطه را انجام می‌دهیم. کمالی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان سال «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» گفت: استاندارد هرمزگان نیز در راستای رفع موانع، گام‌های اساسی برداشته است. وی افزود: علی رغم تحریم های ظالمانه اما میزان صادرات و واردات افزایش یافته است.
     

 افزایش درآمد استاندارد هرمزگان

مدیرکل استاندارد هرمزگان میزان درآمد استاندارد هرمزگان را سال در یک سال منتهی به مهر ماه ۱۴۰۰ را ۱۶۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این میزان در مدت مشابه سال گذشته که ۱۳۶ میلیارد تومان بود که در مجموع، شاهد رشد درآمد هستیم. مدیرکل استاندارد هرمزگان گفت: بیش از ۵۰ درصد درآمد استاندارد کشور از هرمزگان است.وی در خصوص نظارت بر جایگاه های سوخت گفت: سه جایگاه گاز سی ان جی بندرعباس توانستند در وضعیت کم خطر قرار بگیرند و مابقی جایگاه ها نیز در حال رفع معایب و ارتقای جایگاه شان هستند.
به گفته کمالی، اداره کل استاندارد هرمزگان در راستای تأکیدات رئیس کل دادگستری هرمزگان و دادستان بندرعباس به کاهش زمان رسیدگی ها در حوزه‌های مختلف توجه داشته است و به آزمایشگاه‌های همکار نیز این تاکیدات را داشتیم. مدیرکل استاندارد هرمزگان اظهار داشت: در خصوص تدوین استانداردهای ملی و بین المللی استان هرمزگان فعال است ودر استان هرمزگان، شرکت آلومینیوم المهدی و فولادهرمزگان، بیشترین مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی دارند.وی افزود: در راستای حمایت از واحدهای تولیدی، بسته های حمایتی به صورت فصلی ابلاغ می شود.
او همچنین افزود: برای غله، گندم، برنج و نهاده های دامی، میزان همکاری‌ها با دستگاه های متولی افزایش یافت و به دستور دادستان بندرعباس بر کالاهای سلامت محور تاکید ویژه‌ای داریم.وی با اشاره به طرح اجرای هماهنگ استاندارد اجباری «طاها» اظهار داشت که با تامین اعتبار و تاکید ویژه به واحد نظارت بر اجرای استاندارد این اداره کل از تمامی صنوف کالاهای مصرفی و خصوصا مواد غذایی از فروشگاه ها خریداری و ضمن آزمون نسبت به نظارت بر کیفیت و سلامت این مواد اقدام می کنیم.مدیر کل استاندارد گفت: از آسانسورهای مسکن مهر بازدید کردیم و تذکر های لازم داده شده است. اماکن اداری و دولتی و ساختمان پزشکان نیز نیازمند این است که مورد نظارت بیشتر قرار گیرند؛ زیرا مورد استفاده روزانه و مکرر مردم است که باید به طور جد نسبت به استاندارد سازی و تأمین سلامت مردم در این بخش اقدام نمود.کمالی گفت: از دستگاههای پخت نان نیز بازدید شده و چانه های نان نیز از لحاظ وزن و مقیاس مورد نظارت قرار گرفته است. از واحدهای تولیدی نیز بازدید و نظارت مستمر داریم و بازدیدها و نظارت از واحدهای روغن موتور خودرو، ایزوگام و...در حال انجام است که در همین راستا جهت رسیدن به اهداف استاندارد با انجمن های تخصصی بتن، شن و ماسه، آرد و...جلسات کارشناسی برگزار شده است.مدیرکل استاندارد اظهارداشت: به جهت خدمت رسانی بیشتر در راستای تکریم ارباب رجوع واحد ارشاد و معاضدت در اداره کل راه اندازی شده است.
    

 راه اندازی تست مخازن سی ان جی

 وی با اشاره به تعطیلی مرکز تست مخازن cng از ۱۱ ماه قبل، اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته در روزهای آتی، شاهد فعالیت مرکز تست مخازن سی ان جی خواهیم بود.وی گفت: به عدالت در توزیع نمونه ها بین آزمایشگاه ها تأکید شده است که به صورت عادلانه توزیع شوند در پایان نیز از همراهی دستگاه قضایی در اجرای سیاست ها و اهداف استاندارد قدردانی کرد.گفتنی است در این جلسه خانم امیرزاده مدیر حقوقی اداره کل استاندارد هرمزگان نیز از معتمد نیا، سرپرست معاونت پیشگیری و نظارت بر ضابطین برای همراهی با اداره کل استاندارد در کمیسیون ماده ۴۲ و حمایت از اهداف استاندارد، قدردانی کرد.معتمدنیا گفت: در راستای تامین ایمنی و سلامت جامعه و استقرار استانداردها که از حقوق عامه مردم می باشد، تلاش خواهیم کرد و در همین راستا از ظرفیت بخش های مرتبط بهره خواهیم برد.

روزنامه صبح ساحل

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها