۶ فیلم ایرانی میهمان جشنواره اجیال قطر شدند/ «قهرمان»، افتتاح‌گر این رویداد سینماییهمین جشنواره فیلم اجیال قطر امسال میزبان شش فیلم کوتاه و بلند ایرانی خواهد بود و «قهرمان» به عنوان افتتاح‌گر این رویداد سینمایی انتخاب شده است.

 

به گزارش صبح ساحل و به نوشته ایسنا، جشنواره فیلم اجیال قطر امسال از تاریخ ۷ تا ۱۳ نوامبر (۱۶ تا ۲۲ آبان) از سوی موسسه فیلم دوحه برگزار می‌شود و میزبان سه فیلم بلند، یک مستند و دو فیلم کوتاه ایرانی نیز هست.

فیلم «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی که به تازگی به عنوان نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۲۲ انتخاب شده، فیلم افتتاحیه نهمین جشنواره فیلم دوحه خواهد بود.

همچنین فیلم سینمایی «اورکا» به کارگردانی سحر مصیبی در نخستین حضور بین‌المللی به همراه فیلم‌های «سیارک» ساخته مهدی حسینوند، مستند «شادگان» از اکو سالمی و دو فیلم کوتاه «روباهی که به دنبال صدا رفت» ساخته فاطمه گودرزی و «قبل از تاریکی» از مصیب حنایی دیگر نمایندگان سینمای ایران در این رویداد سینمایی هستند.

سال گذشته فیلم «خورشید» ساخته مجید مجیدی جایزه بهترین فیلم بلند جشنواره اجیال قطر را دریافت کرد.

 

گفتنی است که سینما ستاره شهر بندرعباس از چهارشنبه پنجم آبان ماه اکران این فیلم را با رعایت پروتکل های بهداشتی و ظرفیت ۵۰ درصدی در دو سانس آغاز می کند. سانس های ۱۷:۱۰ و ۲۱:۳۰ سینما ستاره شهر بندرعباس به این فیلم نامزد سینمای ایران در اسکار اختصاص یافته است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها