امیر قطر برای حل بحران لبنان به عربستان می‌روددفتر نخست‌وزیر لبنان اعلام کرد امیر قطر برای حل بحران لبنان با کشورهای شورای همکاری ورود خواهد کرد.

     

به گزارش صبح ساحل، به نقل از میدل ایست نیوز: دفتر «نجیب میقاتی»، نخست‌وزیر لبنان اعلام کرد «تمیم بن حمد آل ثانی»، امیر قطر برای حل بحران لبنان با کشورهای شورای همکاری ورود خواهد کرد.

در بیانیه دفتر میقاتی آمده است، وی در حاشیه نشست آب و هوایی گلاسکو اسکاتلند با امیر قطر دیدار و درباره مناسبات دوجانبه و بحران به وجود آمده میان لبنان و کشورهای شورای همکاری رایزنی کرد.

امیر قطر در این دیدار تاکید کرد که «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی»، وزیر امور خارجه این کشور را به زودی به بیروت خواهد فرستاد تا درباره راهکارهای حمایت از لبنان و تکمیل گفت‌وگو درباره پرونده‌های مطرح شده به ویژه حل بحران لبنان با کشورهای شورای همکاری رایزنی کند.

از سوی دیگر، میقاتی از موضع همیشگی قطر در حمایت از لبنان تقدیر و تشکر کرد.

جرج قرداحی وزیر اطلاع‌رسانی لبنان در سخنانی پیش از وزیر شدن در شبکه الجزیره گفته بود: ملت یمن از خود دفاع می کند و به نظر من جنگ یمن بیهوده است و باید متوقف شود.

وی تصریح کرده بود: حوثی‌ها در حال دفاع از خود در برابر تجاوز خارجی هستند، القرداحی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا امارات و عربستان به یمن تعرض کرده اند، پاسخ داده بود یقینا تجاوز است نه به خاطر اینکه آنها عربستان یا امارات هستند بلکه تجاوزی وجود دارد که 8 سال است ادامه دارد.

در پی پخش این سخنان قرداحی، عربستان، امارات، بحرین و کویت دیپلمات‌های خود را از بیروت احضار کرده و سفرای لبنان را اخراج کردند.

  

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها