کلاهبرداری به بهانه حراج جمعه سیاهرئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی ویژه کیش نسبت به کلاهبرداری سودجویان به بهانه حراج جمعه سیاه هشدار داد.

 

به گزارش صبح ساحل، سرهنگ رضایی افزود: هر سال در روز‌های منتهی به Black Friday یا جمعه سیاه یا آخرین جمعهٔ ماه نوامبر شاهد شکایت قابل توجهی از مردم به خاطر کلاهبردار‌های انجام شده در خصوص پرداخت بهای کالای مورد نظر و دریافت نکردن کالا یا تقلبی بودن کالای تحویلی به آن‌ها هستیم.

وی افزود: افراد سودجو با سوءاستفاده از اعتماد هموطنان، با ایجاد سایت‌های جعلی و تقلبی، اعتبار دیگر فروشگاه‌های اینترنتی که دارای فعالیتی سالم هستند را زیر سوال می‌برند و از مردم کلاهبرداری می‌کنند.

سرهنگ رضایی گفت: این صفحات جعلی از نظر ظاهری کاملاً به درگاه اصلی شبیه بوده و به راحتی اعتماد کاربر را مبنی بر ورود اطلاعات بانکی جلب کرده و شماره کارت، رمز دوم، cvv۲ و تاریخ انقضاء کارت بانکی را به سرقت برده و در فرصتی مناسب اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب بانکی قربانی می‌کند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی ویژه کیش از مردم خواست با هوشیاری نسبت به خرید از فروشگاه های دارای نماد اعتماد الکترونیکی اقدام کنند و هرگونه موارد مشکوک را در سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir گزارش کنند.

     

منبع:صداوسیما

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها