مدیر ژئوپارک جهانی:

بیش از ۷۲ هزار گردشگر از ژئوسایت‌های قشم بازدید کردندمدیر ژئوپارک جهانی قشم گفت: تا پایان آبان‌ماه سال جاری ۷۲ هزار و ۹۱۸ مسافر و گردشگر از ژئوسایت‌های قشم بازدید کردند.

به گزارش صبح ساحل، «علیرضا امری کاظمی»، مدیر ژئوپارک جهانی قشم گفت: دره ستاره ها با ۳۳ هزار و  ۵۰۰ بازدید کننده، جذاب‌ترین ژئوسایت قشم برای گردشگران شناخته شد. وی ادامه داد: ۳۰ هزار و ۳۱۱ نفر تنگه چاهکو و پنج هزار و ۵۹۹ نفر از غار نمکی بازدید کردند.

مدیر ژئوپارک جهانی قشم اضافه کرد: این ژئوپارک در ماه فروردین با ۲۳هزار و ۹۱۵نفر، بیشترین و در ماه مرداد با ۵۹۷ نفر، کم‌ترین بازدید کننده را داشت. وی همچنین از حضور  ۱۰۹ بازدیدکننده خارجی در ژئوسایت قشم خبر داد و افزود: از این تعداد ۷۲ نفر از دره ستاره ها، ۲۴ نفر از غارنمکی، ۱۱ نفر از تنگه چاهکو و دو نفر نیز از دره تندیس‌ها بازدید کردند.

امری کاظمی ادامه داد: ۵۲ درصد از بازدیدهای امسال برابر با ۴۰ هزار و ۱۱۴ نفر در ماه‌های مهر و آبان ثبت شده است. وی اظهار کرد:  در ماه مهر ۱۴ هزار و ۶۱۹ گردشگر و در آبان ۲۵هزار و ۴۹۵ مسافر  از ژئوسایت‌های قشم بازدید کردند.

مدیر ژئوپارک جهانی قشم افزود: همچنین یک هزار و ۲۶ نفر از موزه ژئوپارک قشم بازدید کردند که ۶۵ درصد از این بازدیدها در ۲ ماه اخیر صورت گرفته است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها