بازار میوه در آستانه شب یلدا؛

عرضه هندوانه از جاسک و مینابرئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار گفت: با توجه به دپوی میوه‌های شب یلدا اعم از انار و هندوانه مشکلی در تامین و عرضه وجود ندارد.

 

به گزارش صبح ساحل و به نوشته باشگاه خبرنگاران، مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار گفت: شب گذشته ۲۵ هزار تن اعم از فرنگی جات و صیفی جات ورودی بار میدان بوده است. با توجه به ازدیاد عرضه، قیمت تمامی فرنگی جات به غیر از گوجه فرنگی اعم از هویج، شلغم، گل کلم، بادمجان و کدو ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش قیمت داشته است.

دارایی نژاد ادامه داد: در حال حاضر تولید هویج و فلفل دلمه‌ای دزفول به قدری بالاست که قیمت هر کیلو محصول در میدان به ۳ هزار تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی گفت: با توجه به بارندگی اخیر بوشهر قیمت هر کیلو گوجه فرنگی بوته رس در میدان ۹ تا ۱۰ هزار تومان و گوجه فرنگی رنگ آوری ۷ هزار تومان است.

او ادامه داد: با توجه به دپوی میوه‎های شب یلدا اعم از انار و هندوانه به عنوان ۲ قلم پرمصرف، مشکلی در تامین و عرضه وجود ندارد.

دارایی نژاد قیمت هر کیلو پرتقال را ۸ تا ۱۱ هزار تومان اعلام کرد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو نارنگی ۸ تا ۱۵ هزار تومان، سیب قرمز ۸  تا ۱۵ هزار تومان، سیب سفید ۱۰ تا ۱۷ هزار تومان، لیموشیرین ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، کیوی ۱۰ تا ۱۷ هزار تومان، خرمالو شمال ۸ تا ۱۴ هزار تومان، خرمالو شهریار ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان و خرمالو کن ۲۲ تا ۳۲ هزار تومان است.

 

محصول قیمت هرکیلو
سیب قرمز ۸ تا ۱۵ هزار تومان
سیب سفید ۱۰ تا ۱۷ هزار تومان
لیموشیرین ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان
کیوی ۱۰ تا ۱۷ هزار تومان
خرمالو شمال ۸ تا ۱۴ هزار تومان
خرمالو شهریار ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان
خرمالو کن ۲۲ تا ۳۲ هزار تومان

 

این مقام مسئول گفت: قیمت هر کیلو انار دماوند ۲۰ تا ۳۳ هزار تومان، انار ساوه ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان، انار شیراز ۱۸ تا ۲۶ هزار تومان و هندوانه ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان است.

به گفته او، شب گذشته ۸۰۰ تا هزار تن ورودی هندوانه بوده که از ۱۵ آذر میزان ورودی هندوانه میدان را به یک هزار و ۵۰۰ تن می رسانیم تا برای شب یلدا مشکلی نداشته باشیم.

این مقام مسئول ادامه داد: همه ساله قیمت انار و هندوانه در شب یلدا افزایش می یابد، به همین‌خاطر اتحادیه از یک ماه و نیم‌گذشته اقدام به رصد بازار و انبار محصول در سردخانه‌ها کرده است. هم اکنون هندوانه نو از جاسک و میناب هرمزگان در حال عرضه است.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی گفت: هم اکنون مقادیری انار شیراز، انار کاشمر، انار دماوند و ساوه در سردخانه دپو شده تا برای شب یلدا دچار مشکل نشویم. با ازدیاد عرضه، تقاضا کمتر است.

دارایی نژاد گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو موز هندی ۲۳ تا ۲۴ هزار تومان، موز اکوادور ۲۵ هزار تومان، موز فیلیپین ۲۷ هزار تومان، موز پاکستانی ۱۵ هزار تومان و هرکارتن آناناس ۸۰۰ هزار تا یک میلیون تومان است.

او گفت: با توجه به شرایط اقتصادی مردم، اتحادیه تمهیداتی اندیشیده که شب یلدا نوسانی در بازار نداشته باشیم.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها