شیوع بیماری کشنده در حیات وحش بشاگردشیوع بیماری در حیات وحش بشاگرد سبب تلف شدن شمار زیادی از حیات وحش این منطقه شده است.

 

به گزارش صبح ساحل و به نوشته باشگاه خبرنگاران، شیوع بیماری در حیات وحش بشاگرد هرمزگان سبب تلف شدن شمار زیادی از حیات وحش این منطقه  از جمله قوچ و کل شده است.

میثم قاسمی معاون طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان گفت:به علت پراکندگی جغرافیایی زیاد تلفات قوچ و میش در ماه های گذشته این موضوع مایه نگرانی است و هر چند آمار دقیقی از تلفات نداریم اما روند رو به افزایش است.

قاسمی افزود: از تعداد روستاهای زیادی از منطقه گافر و پارامون بشاگرد گزارش هایی مبنی بر بیماری و تلف شدن قوچ و کل گزارش شده است.

او گفت: هنوز نشانی از بیماری بدست نیامده است ولی با توجه به بیماری دام های اهلی در منطقه گافر و پارامون و واکسینه نشدن این دام ها، احتمال انتقال بیماری از این دام ها به حیات وحش وجود دارد.

معاون طبیعی محیط زیست هرمزگان گفت: روز گذشته هم یک راس قوچ درمنطقه گوهران بر اثر بیماری نامشخص تلف شد  که نمونه هایی از لاشه قوچ برای بررسی علت بیماری به آزمایشگاه پاتولوژی مشهد ارسال شده است.

هرمزگان آزمایشگاه پاتولوژی دامپزشکی ندارد.

امجد معاون اداره کل دامپزشکی هرمزگان هم گفت: امروز گروهی از دامپزشکان برای بررسی بیشتر این بیماری به بشاگرد اعزام شده اند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها