مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم:

زمینه عرضه محصولات صنایع دستی فراهم می‌شودمدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: مکان‌های مختلفی در جزیره برای عرضه صنایع دستی قشم پیشبینی شده است تا فعالان این عرصه بتوانند محصولات خود را برای مسافران و گردشگران در معرض نمایش و فروش بگذارند.

 

به گزارش صبح ساحل و به نوشته ایرنا، افشار فتح اللهی در بازدید از شب فرهنگی روستای برکه خلف قشم گفت: در گام نخست سعی می‌شود تا در تمام مراکز تفریحی و اقامتی این منطقه، عرضه محصولات صنایع دستی فراهم شود.

وی ادامه داد: هم اکنون مسایل عمرانی این مکان‌ها در حال انجام است که پس از تحقق آن و به تدریج در سایر مکان‌های مسافر پذیر و گردشگری جزیره نیز این شرایط فراهم می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: تلاش می‌شود تا ابتدا مجموعه‌های آماده به صورت رایگان در اختیار تعاونی‌ها و هنرمندان حوزه صنایع دستی قرار گیرد و پس از توانمندسازی به صورت مستقل فعالیت کنند.

وی افزود: پس از آنکه عرضه محصولات دستی در قشم به استانداردهای مطلوب رسید، می‌توان برای معرفی این ظرفیت‌ها در کشور اقدام کرد.

فتح اللهی ادامه داد: برگزاری شب‌های فرهنگی یک حرکت مناسب برای معرفی فرهنگ، سنن، آداب و رسوم ساکنان جزیره قشم است که باید امکانات آن ارتقا پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه‌ای در حال آماده‌سازی است تا از هفته آینده با استانداردهای  مناسبتری میزبان هنرمندان و اهالی روستاهای جزیره باشیم.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها