ادامه فعالیت سامانه بارشی در نقاطی از هرمزگان/ وزش باد شدید از پنج‌شنبهتا ساعات ظهر روز جاری، ادامه ی فعالیت سامانه بارشی در استان هرمزگان پیش بینی می شود.
 
به گزارش صبح ساحل، «کیانوش عارفی»، معاون فنی و شبکه‌ی ایستگاه‌های هواشناسی استان هرمزگان گفت: طی امروز در نقاطی از استان هرمزگان ادامه فعالیت سامانه بارشی مورد انتظار است، با توجه به حرکت کند این سامانه علاوه بر مناطق شرقی، در سایر نقاط استان نیز فعالیت این سامانه ی بارشی با شدت کمتر پیش بینی می شود.
عارفی افزود: به تدریج، طی ساعات بعدازظهر از تاثیرات فعالیت این  سامانه در استان هرمزگان کاسته خواهد شد.
وی گفت: همچنان توصیه می شود با توجه به شرایط ذکر شده، از قرارگیری در حریم رودخانه های فصلی و صعود به مناطق مرتفع خودداری گردد.
عارفی ادمه داد: دریا، به ویژه، خلیج فارس، از ساعات ظهر با افزایش سرعت وزش بادهای شمال غربی نسبتا مواج خواهد شد و طی روز پنجشنبه نیز با تداوم وزش بادهای شدید شمال غربی در کلیه مناطق، دریا مواج خواهد بود.
وی اضافه کرد: به لحاظ دمایی، به تدریج از امشب تا اوایل هفته ی آینده در غالب نقاط استان، به ویژه مناطق شمالی،کاهش محسوس دمای کمینه مورد انتظار است.
عارفی افزود: بنابراین توصیه می شود با توجه به افت دما،اقدامات لازم جهت محافظت از محصولات کشاورزی صورت پذیرد.
 معاون فنی و شبکه‌ی ایستگاه‌های هواشناسی استان هرمزگان گفت: لازم به ذکر است، از بعدازظهر روز پنجشنبه و طی روز جمعه (یکم بهمن ماه)  وزش باد شمال غربی در کلیه ی مناطق دریایی به شکل قابل ملاحظه ای تشدید خواهد گردید، که سبب طوفانی شدن دریا خواهد شد و علاوه بر ناایمن شدن تردد های دریایی،احتمال خسارت به تاسیسات ساحلی و بندری نیز وجود خواهد داشت.
وی افزود: بنابراین، توصیه ی اکید می گردد با توجه این شرایط پیش رو، تمهیدات ویژه در کلیه ی بنادر و اسکله های استان صورت پذیرد.
 

میزان بارش‌های سامانه اخیر در هرمزگان تا ساعت 6:30 صبح امروز چهارشنبه 29 دی ماه از سوی هواشناسی هرمزگان:

رودان: 216.8 میلی متر

میناب: 146.9

بستک: 127.8

حاجی آباد: 123.7

بندرعباس: 121.4

پارسیان: 110.8

سیریک: 73.5

قشم: 49.5 میلی‌متر

بشاگرد: 48.9 میلی متر

لاوان: 48.3 میلی متر

خمیر: 36.1 میلی متر

بندرلنگه: 34.2 میلی متر

قشم: 33.9 میلی متر

کیش: 23.4

سیری: 4.4

بوموسی: 3.9

جاسک: 2.5

بارش‌های اخیر در هرمزگان تمامی سدهای استان و بیش از 90 درصد سازه‌های آبخیزداری استان را سرریز کرد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها