آغاز واکسیناسیون فلج اطفال در بندرعباسسخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: کرونای اومیکرون اکنون سویه غالب در این استان است و سرعت سرایت آن نیز بسیار بالاست.

 

به گزارش صبح ساحل، فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم‌پزشکی هرمزگان صبح امروز در کفت‌وگویی رسانه‌ای اظهار داشت: درصد بسیار بالایی از تست‌های کرونا در هرمزگان از نوع سویه اومیکرون هستند و این سویه اکنون ویروس غالب در هرمزگان است.

وی با بیان این که سرعت شیوع اومیکرون خیلی بالاست، بر قرنطینه فوری افراد علامت‌دار تا ۱۴ روز تاکید کرد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان همچنین اضافه کرد: مبتلایان حتما به محض علامت دار سدن، تست بدهند و تا ۱۴ روز خود را قرنطینه کنند.

نوروزیان خاطرنشان کرد: اصلا علائم سرماخوردگی را دست کم نگیرید و آن را به حساسیت و سرمای هوا و ... نسبت ندهید چرا که سرعت شیوع اومیکرون بسیار بالاست و سرعت انتشتر بسیار بالایی دارد.

وی از آغاز واکسیناسیون فلج اطفال به صورت خانه به خانه در مناطق مشخص شده در شهر بندرعباس خبر داد و گفت: گروه هدف ما کودکان زیر ۵ سال هستند که همکاران ما به درب منازل در محلات حاشیه‌ای شهر مراجعه می‌کنند و اگر خانواده‌هایی که می‌دانند واکسیناسیون فرزندشان کامل نیست و در مناطق اعلام شده، سکونت ندارند، می توانند به مراکز بهداشت مراجعه کرده و قطره واکسن فلج اطفال را دریافت کنند.

وی ادامه داد: اگر بچه تب دارد نیز از دادن قطره فلج اطفال به وی خودداری شود.

نوروزیان اضافه کرد: این طرح از امروز تا سه شنبه ادامه خواهد داشت و اگر مراجعه‌ای به درب منزل شما صورت نگرفت، بعد از سه‌شنبه به مراکز مراجعه و قطره فلج اطفال را دریافت کنید.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها