دُزهای یادآور واکسن کرونا میزان مصونیت در برابر مرگ را افزایش می‌دهدآژانس امنیت بهداشت انگلیس (UKHSA) اعلام کرد: دُزهای یادآور واکسن کرونا میزان مصونیت در برابر مرگ ناشی از سویه اُمیکرون را تا 95 درصد در افراد بالای 50 سال افزایش می‌دهد.

      
به گزارش صبح ساحل، بنابر اعلام آژانس امنیت بهداشت انگلیس، حدود شش ماه پس از تزریق دُز دوم هر یک از واکسن‌های کووید-19، مصونیت در برابر مرگ ناشی از سویه اُمیکرون در افراد بالای 50 سال حدود 60 درصد بود. با این حال، دو هفته پس از دریافت دُز یادآور این میزان به حدود 95 درصد افزایش یافت.

بررسی آژانس امنیت بهداشت انگلیس همچنین نشان می‌دهد: داده های موجود سطح بالایی از مصونیت در برابر بستری شدن در بیمارستان ناشی از تزریق دُز یادآور را نشان می دهد.

طبق اعلام مسئولان آژانس امنیت بهداشت انگلیس شواهد موجود تایید می‌کند که واکسن به محافظت از همه ما در برابر اثرات بیماری کووید-19 کمک می کند و دُزهای یادآور واکسن سطح بالایی از مصونیت را در برابر خطر بستری شدن در بیمارستان و مرگ ناشی از آن در آسیب پذیرترین افراد جامعه ایجاد می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، همچنین تجزیه و تحلیل اولیه از اثربخشی واکسن علیه زیر سویه اُمیکرون (BA.2) که روند ابتلا به آن در انگلیس و دانمارک رو به افزایش است، نشان داد که واکسن سطح مشابهی از محافظت را در برابر بیماری ایجاد می‌کند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها