مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان:

بيش از 100 اثر تاریخی در موزه مردم‌شناسی خلیج‌فارس به نمایش گذاشته شدمدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان از به نمایش در آمدن ۱۰۵ اثر تاریخی مربوط به قرون میانی اسلام خبرداد.

به گزارش صبح ساحل، «سهراب بناوند»، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان ظهر امروز در حاشیه بازدید از موزه مردم شناسی خلیج فارس در جمع خبرنگاران گفت: امروز به مناسبت روز ملی جمعیت و با هدف حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بازدید از موزه مردم‌شناسی خلیج‌فارس بندرعباس برای خانواده‌ها رایگان است. خانواده‌ها می‌توانند امروز به طور رایگان از این موزه بازدید و آثار تاریخی استان در قرون مختلف را مشاهده کنند. 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: این موزه با زیربنای دو هزار و 400 متر مربع و در سه طبقه احداث شده که در طبقه همکف علاوه بر فضای عمومی، دارای فضاهای خدماتی، کتابخانه تخصصی و نمایشگاه نیز هست. وی تصریح کرد: در طبقات بعدی بخش‌های مختلفی مانند بازار سنتی، آزادسازی هرمز از دست نیروهای پرتغالی و بخش صید و صیادی مردمان جنوب و باستان‌شناسی قرار گرفته است. 

بناوند گفت: ما همچنین به مناسبت هفته میراث فرهنگی هم یک نمایشگاه مرتبط با آثار قرون میانی اسلام افتتاح کرده‌ایم که علاقه‌مندان می‌توانند از این نمایشگاه نیز بازدید کنند. وی افزود: در این نمایشگاه 105 اثر تاریخی بر اساس یافته‌های باستان‌شناختی از مسجد دومحرابه کنگ، محله قلعه جزیره هرمز و شهر حریره کیش در معرض دید عموم قرار گرفته است که شامل ظروف سفالی و تزئینات وابسته به معماری شهر حریره کیش است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: این نمایشگاه به مدت یک هفته از 28 اردیبهشت لغایت 3 خردادماه پذیرای علاقمندان به باستان شناسی است، علاقمندان صبح‌ها از ساعت 9 تا 13 و عصرها از ساعت 15 تا 19 می‌توانند از این نمایشگاه دیدن کنند. 

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها