با حضور نماینده وزیر راه و شهرسازی در شهرستان بشاگرد انجام شد؛

افتتاح ۳ پروژه محرومیت‌زدایی راهداری و حمل و نقل و جاده ای در شهرستان بشاگردسه پروژه محرومیت‌زدایی راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بشاگرد با حضور نماینده وزیر راه و شهرسازی در امور زیربنایی و طرح های ویژه کشور و مدیرکل دفتر ساخت راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مورد بهره برداری قرار گرفت.
به گزارش صبح ساحل، همزمان با سفر «سید حسین میر شفیع»، نماینده وزیر راه و شهرسازی در امور زیربنایی و طرح‌های ویژه کشور و «علی خانقایی»، مدیرکل دفتر ساخت راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به شرق استان هرمزگان و با حضور «حسین رئیسی»، نماینده مردم شریف شهرستان‌های شرق  استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و  «احسان کامرانی»، معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری هرمزگان و عباس شرفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان ضمن بازدید از پروژه‌های اجرایی در حال احداث این منطقه، سه پروژه محرومیت‌زدایی شهرستان بشاگرد رسماً افتتاح شد.
نماینده وزیر راه و شهرسازی در امور زیربنایی و طرح‌های ویژه با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص راه‌های روستایی منطقه بشاگرد گفت: در سال جاری حدود ۸۰ کیلومتر راه روستایی که بیش از ۱۶ روستای بالای ۵۰ خانوار را شامل می شود، آسفالت خواهد شد.
میرشفیع اضافه کرد: در نتیجه اقدامات انجام شده، ۱۰ کیلومتر راه روستایی در مسیر پشتکوه گافر، ۵ کیلومتر در مسیر زیرکوه گافر و پل بزرگ ۱۰۰ متری جگین۲ رسماً افتتاح و مورد بهره برداری کاربران جاده‌ای و مردم شریف منطقه قرار گرفت.
وی با تاکید بر اینکه برای اتمام این پروژه ها قریب به ۸۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است یادآور شد: همزمان با این پروژه ها عملیات بهسازی و ارتقاء محورهای مواصلاتی نیز در دستور کار قرار دارد به طوری که در یکی از پروژه ها که قبلا به عنوان راه روستایی بوده است با ارتقا به راه فرعی درجه دو ، شهرستان های بشاگرد نیکشهر و میناب و همچنین از شمال به جنوب نیز شهرستان‌های جاسک، قلعه گنج و بشاگرد؛ به هم متصل شدند که کریدور اصلی اتصال شهرستانها همجوار خواهد بود.
«سید حسین میر شفیع»، نماینده وزیر راه و شهرسازی در امور زیربنایی و طرح‌های ویژه کشور در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری اینکه فاز اول قطعه دوم راه موسوم به پشتکوه گافر و فاز اول قطعه اول راه موسوم به زیر کوه گافر و همچنین پل جگین ۲ افتتاح شد، خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی قطعه دیگری از محور بسیار مهم و زیربنایی پشتکوه گافر با همکاری ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال اجرا است که با اتصال استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان به یکدیگر؛ بعنوان پسکرانه کریدور شرق به غرب کشور را اجرایی خواهد شد. 
گفتنی است؛ در حاشیه آیین افتتاح این پروژه‌ها از پل جگین 1 بخش گافر پارامون در روستای درنگ مدو نیز بازدید به عمل آمد و در خصوص حل مشکل عبور و مرور مردم در زمان بارندگی و وقوع سیلاب بحث و تبادل نظر شد. در ادامه سفر میرشفیع از راه روستایی گزان بزین که مسیر ارتباطی پشتکوه گافر است. روستایی گزان بزین که مسیر ارتباطی منطقه پشتکوه در شهرستان سیریک است باتفاق نماینده شرق استان و شرفی نیز بازدید کردند.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها