پنجمین مرحله از مسکن جوانان قشم در ۸ روستا آغاز شدرییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: امیدواریم با همراهی تمام بخش‌های مرتبط با حوزه مسکن، شاهد سرعت گرفتن اجرا و تکمیل طرح مسکن جوانان جزیره قشم باشیم.
    
    
به گزارش صبح ساحل، افشار فتح الهی در پنجمین مرحله از کلنگ زنی پروژه مسکن جوانان جزیره قشم در هشت روستا در محل روستای کووه ئی، اظهار داشت: طرح مسکن جوانان جزیره قشم در راستای اجرای سیاست نهضت ملی مسکن دولت مردمی سیزدهم، خدمتی بزرگ جهت رفع نیاز مسکن ساکنان جزیره است.

وی ادامه داد: ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان بومی منطقه در جزیره قشم در کنار رفع مشکل مسکن آنها، دو وعده‌ای است که از نخستین روز‌های آغاز فعالیت مدیریت جدید منطقه آزاد قشم برای اجرای آن برنامه ریزی صورت گرفته است و در آینده نزدیک به نتیجه خواهد رسید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه همدلی و همراهی بخش‌های مختلف عامل تسهیل و تسریع اجرای پروژه عمرانی است، افزود: امیدواریم با همراهی تمام بخش‌های مرتبط با این حوزه، شاهد سرعت گرفتن اجرا و تکمیل طرح مسکن جوانان جزیره قشم باشیم.

به گفته فتح الهی؛ در روز‌هایی که دشمنان به دنبال از بین بردن وحدت و القای ناکارآمدی بخش‌های مختلف هستند، مدیران و مسئولان باید با تمرکز و دقت بیشتری به فعالیت‌های خود بپردازند و به حاشیه‌ها توجهی نکنند.

وی همچنین تاکید کرد: امروز ایجاد اختلاف و افتراق میان مردم به هر بهانه ای، حرکت در مسیر دشمن است و همه باید با اتخاذ تصمیمات درست مانع خوشحالی دشمنان شویم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر طرح مسکن جوانان، طی ماه‌های گذشته با همراهی و همکاری خوب دستگاه قضایی و مجموعه انتظامی شهرستان قشم شاهد مبارزه جدی با زمین خواری و بازگشت بخشی از اراضی از دست رفته به بیت المال هستیم.

براساس این گزارش حجت الاسلام غلامرضا حاجبی، امام جمعه شهرستان قشم نیز در این مراسم گفت: همراهی مجموعه‌های مختلف برای اجرای پروژه مسکن جوانان جزیره قشم و همچنین اقدامات با ارزش جهت مقابله با زمین خواری و احیای اراضی، از فعالیت‌های مهم مدیریت منطقه آزاد قشم است که شایسته تقدیر می‌باشد.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی القا ناکارآمدی نظام و تزریق ناامیدی به مردم دسیسه دشمنان است که به دنبال حذف سرمایه‌های انسانی توانمند در درون نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

امام جمعه شهرستان قشم در پایان گفت: مسئولان باید توجه داشته باشند ایجاد همدلی و حفظ وحدت در جامعه باید تقویت شود و خوشبختانه مردم آگاه فعالیت‌ها و تلاش‌های مدیران دلسوز کشور را می‌بینند و فریب دشمنان را نمی‌خورند.

همچنین سرهنگ حجت امیری کیا، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم نیز در این مراسم گفت: تسهیل شرایط برای تامین مسکن جوانان جزیره قشم یکی از اقدامات شایسته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم است که به عنوان یادگار از این دوران مدیریتی در تاریخ باقی می‌ماند.

لازم به ذکر است، در پنجمین مرحله کلنگ زنی طرح مسکن جوانان جزیره به وسعت ۳۶۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع، ۷۲۵ جوان در هشت روستای جزیره صاحب مسکن می‌شوند.

طرح مسکن جوانان جزیره در روستای سرریگ به وسعت ۶۱ هزار مترمربع برای ۱۲۲ جوان، در روستای گیاهدان به وسعت ۳۴ هزار مترمربع برای ۹۸ تَن، در روستای زینبی به وسعت ۳۴ هزار مترمربع برای ۶۸ جوان و در روستای کووه‌ای برای ۶۰ نفر در وسعتی بالغ بر ۳۰ هزار مترمربع اجرایی شده است.

همچنین در ادامه این مرحله، ۸۰ جوان در روستای هفت رنگو (۴۰ هزارمترمربع)، ۱۶۶ جوان در روستای گربدان (۸۳ هزار مترمربع)، ۷۰ نفر در روستای کاروان (۳۵ هزار مترمربع) و ۶۱ نفر در روستای گامبرون (۳۰ هزار ۵۰۰ مترمربع) صاحب خانه می‌شوند.

با این کلنگ زنی، طرح مسکن جوانان تاکنون در ۳۳ روستای جزیره کلید خورده که در آن، ۲ هزار و ۵۹۵ جوان صاحب خانه می‌شوند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها