2 فضانورد ناسا امروز به پیاده روی فضایی می‌روندپیاده‌روی فضایی ۲ فضانورد ناسا امروز با هدف نصب آرایه‌های خورشیدی جدید در «ایستگاه فضایی بین‌المللی» (ISS) انجام خواهد شد.

به گزارش صبح ساحل، براساس گزارش اسپیس، دو فضانورد ناسا به نام‌های "جاش کاسادا"(Josh Cassada) و "فرانک روبیو"(Frank Rubio) قرار است در ساعت ۷:۲۵ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۵:۵۵ به وقت تهران)، طی یک پیاده‌روی فضایی که انتظار می‌رود تا هفت ساعت طول بکشد، از ایستگاه فضایی بین‌المللی خارج شوند.

کاسادا و روبیو، یک آرایه خورشیدی جدید "iROSA" را نصب خواهند کرد. "نیکول مان"(Nicole Mann)، فضانورد ناسا و "کویچی واکاتا"(Koichi Wakata)، فضانورد ژاپن نیز از داخل آزمایشگاه مدار به آنها کمک خواهند کرد.

مقامات ناسا روز جمعه گفتند که مان و واکاتا، به فضانوردان در پوشیدن و درآوردن لباس فضایی و تنظیم بازوی رباتیک "کانادارم۲"(Canadarm۲) کمک خواهند کرد و همچنین، آنها را در طول پیاده‌روی فضایی زیر نظر خواهند داشت.

فضانوردانی که پیاده‌روی فضایی انجام داده‌اند، تا به امروز دو آرایه از شش آرایه برنامه‌ریزی‌شده iROSA را نصب کرده‌اند. پنل‌های جدید به جای جایگزینی سیستم انرژی خورشیدی کنونی ایستگاه فضایی بین‌المللی، آن را تقویت خواهند کرد. مقامات ناسا گفتند هنگامی که هر شش آرایه iROSA راه‌اندازی شوند، منبع برق آزمایشگاه مداری باید بین ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یابد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها