اتحادیه لوازم خانگی:

یک‌سوم لوازم خانگی موجود در بازار قاچاق هستندنائب رئیس اتحادیه لوازم خانگی خواستار آن شد تا به منظور مقابله با پدیده شوم قاچاق، واردات آن دسته از محصولات لوازم‌خانگی که نیاز به آن‌ها در کشور وجود دارد، اجازه داده شود.
       
به گزارش صبح ساحل، «محمد حسین اسلامیان» افزود: کمتر از یک‌سوم لوازم خانگی موجود در بازار را اجناس قاچاق تشکیل می‌دهد که البته بسته به نوع محصولات، سهم آن‌ها متفاوت است.

این مقام صنفی بیان‌داشت: امروز شاهدیم در کنار رشد ۵ تا ۱۵ درصدی قیمت لوازم خانگی داخلی در سه ماه گذشته، کالا‌های قاچاق نیز به دلیل رشد حدود ۵۰ درصدی نرخ ارز در چند ماه اخیر، با افزایش مواجه شده است.

وی خاطرنشان‌کرد: اگر قرار است جلوی کالای قاچاق گرفته شود، باید در محصولاتی که نیاز به آن‌ها وجود دارد، یا توانی برای تولید آن‌ها در کشور وجود ندارد، همچنین محصولاتی که تولید آن‌ها با صرفه اقتصادی همراه نیست، واردات به صورت قانونی انجام شود.

اسلامیان گفت: این کالا‌ها باید به صورت هدفمند و قانونی وارد کشور شود که در این صورت دولت نیز به درآمد‌های خود ناشی از مالیات و عوارض گمرکی خواهد رسید.

وی تصریح‌کرد: کالای قاچاق جز به ضرر توزیع‌کنندگان، مصرف کنندگان نهایی و عدم دریافت خدمات پس از فروش از سوی آنان نیست.

نائب رئیس اتحادیه لوازم خانگی به حدود هشت سال قبل اشاره کرد که بازار لوازم خانگی خالی از کالای قاچاق بود و گفت: در آن زمان برای قاچاقچیان، قاچاق لوازم خانگی معنی نداشت، زیرا هر آنچه که وارد می‌کردند با برند قانونی و همراه با گارانتی در بازار موجود بود و باید بتوانیم در محصولاتی که نیاز داریم، به همان شرایط بازگردیم.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها