تداوم میانجی‌گری قطر بین ایران و غربتاکنون هیچ ترتیبی برای آغاز دور جدید مذاکرات بین ایران و طرف‌های غربی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران وجود ندارد.

        
به گزارش صبح ساحل، سخنگوی وزارت خارجه قطر بر تداوم ایفای نقش این کشور در نزدیک کردن دیدگاه‌های بین ایران و غرب در مذاکرات هسته‌ای تأکید کرد.

 «ماجد الأنصاری» سخنگوی وزارت خارجه قطر از تداوم میانجی‌گری این کشور بین ایران و غرب خبر داد.  

وی امروز چهارشنبه در خصوص سفر اخیر «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر به تهران گفت: «ایفای نقش قطر در نزدیک کردن دیدگاه‌های ایران و غرب در مذاکرات هسته‌ای ادامه دارد تا از هر گونه تنشی که به ضرر همه طرف‌ها در منطقه است، جلوگیری شود».

بنابر گزارش وبگاه «العربی الجدید»، الأنصاری گفت: «تاکنون هیچ ترتیبی برای آغاز دور جدید مذاکرات بین ایران و طرف‌های غربی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران وجود ندارد اما میانجی‌گری قطر برای ارائه پیشنهادات جهت تسهیل بازگشت طرف‌ها به مذاکره ادامه دارد و ایفای این نقش قطر نیز تا زمان امضای توافقنامه که ضامن امنیت و صلح در منطقه است، هرگز متوقف نخواهد شد».

«محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر روز یکشنبه (نهم بهمن ماه) در سفری به تهران با «حسین امیرعبداللهیان» همتای ایرانی خود دیدار کرد و در نشست خبری مشترک گفت: « درباره توافق هسته‌ای، قطر همه طرف‌ها را تشویق می‌کند به این توافق بازگردند».

وی درباره جزییات پیام‌هایی که به ایران منتقل کرده است نیز گفت: «از سوی طرف‌های مختلف پیام‌ها درباره موضوعات مختلف بود. اکنون فرصت مناسبی است که مشکلاتی که در خصوص توافق هسته‌ای هست حل شود و شرایط مناسبی برای بازگشت به توافق حاصل شود. آمریکا هم یکسری پیام‌هایی را به ما داده تا آن را به ایران منتقل کنیم، در خصوص موضوعی که در رابطه با این توافق است و شاید به صورت مستقیم با این موضوع در ارتباط نباشد».

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها