توئیت یک شهروند ترکیه برای نجات از زیر آوار یک شهروند ترکیه حدود ۲ ساعت پس از وقوع زلزله سحرگاه امروز، با انتشار توئیتی خواستار نجات خود از زیر آوار شد.

 

به گزارش صبح ساحل و به نوشته ایرنا، این شهروند ترکیه به نام "جیهان کیزیل دمیر" با انتشار یک پیام در شبکه اجتماعی توئیتر با هشتگ "کمک"، "زلزله" و "آفاد"(مرکز حوادث اضطراری ترکیه) ضمن اعلام زنده بودن خود، از گروه‌های امدادی خواست تا او را از زیر آوار در محل زندگی خود در خیابان ۱۰۵ محله "تورکوت رئیس" شهر "آدیامان" نجات دهند.

پیام این شهروند ترکیه در شبکه توئیتر، ۱.۲ میلون بار از سوی کاربران مشاهده و از سوی ۱۰ هزار و ۶۰۰ کاربر بازنشر شده و توسط ۱۶ هزار و ۱۰۰ نفر نیز مورد پسند واقع شده است.

شهروندان ترکیه در زیر توئیت این فرد، پیام‌های متنوع و امیدوار کننده زیادی برای او نوشته و خواستار صبر و شکرگزاری او به درگاه خداوند شده‌اند.

برخی از شهروندان نیز در پیام خود، درخواست کمک زیر آوار ماندگان از این طریق را یکی از قدرت های شبکه های اجتماعی عنوان کردند.

به گزارش ایرنا، زمین لرزه بزرگی بامداد امروز دوشنبه جنوب ترکیه و شمال سوریه را لرزاند که براساس آخرین آمار، شمار تلفات این زمین لرزه در ترکیه به ۲۸۴ نفر و در سوریه به ۴۲۷ نفر و شمار زخمی ها در سوریه به ۶۳۹ و در ترکیه ۲۳۲۳ نفر رسیده است.

زمین لرزه ۷.۸ ریشتری ساعت ۰۴:۱۷ دقیقه بامداد دوشنبه ترکیه و سوریه را لرزاند که در جریان آن خسارت های زیادی به ساختمان‌ها وارده شده و تیم‌های نجات و جستجو در حال آوار برداری و نجات کسانی هستند که در زیر آوارها گرفتار شده اند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها