نیمار برای ششمین بار جایزه بهترین لژیونر فوتبال برزیل را دریافت کردنیمار برای ششمین بار جایزه بهترین لژیونر فوتبال برزیل را دریافت کرد.

   
به گزارش صبح ساحل، نیمار، مهاجم تیم ملی برزیل و باشگاه پاری‌سن‌ژرمن فرانسه به عنوان بهترین لژیونر کشورش در سال ۲۰۲۲ انتخاب شد و جایزه سامبا گلد را برای ششمین به دست آورد. برنده سامبا گلد ۲۰۲۲ قرار بود هفته آینده رسما اعلام شود اما نیمار با انتشار عکسی از جایزه امسال خود، برنده را زودتر از موعد لو داد.

این جایزه توسط سایت سامبا فوت اهدا می شود و بازیکن برتر هر سال با رای بازیکنان سابق، خبرنگاران و کاربران این سایت از بین ۲۰ نامزد انتخاب می شود. ستاره برزیلی پاری‌سن‌ژرمن که هفته گذشته ۳۱ ساله شد، پیش از این در سال های ۲۰۱۴،۲۰۱۵،۲۰۱۷،۲۰۲۰،۲۰۲۱ نیز جایزه سامبا را دریافت کرده بود.

لوکاس پاکتا و برونو گیمارش به ترتیب در جایگاه دوم و سوم این رتبه بندی قرار گرفتند. جایزه بهترین بازیکن زن شاغل در خارج از برزیل نیز به دبینها از باشگاه کانزاس سیتی رسید. جایزه بهترین بازیکن زیر 20 سال که جایزه ای جدید است به اندریک از پالمیراس رسید.

نیمار در سال 2022 در 43 بازی برای پاریس به میدان رفت و 32 گل و 20 پاس گل به نام خود ثبت کرد. او در هر بازی به طور میانگین روی 1.2 گل های تیمش تاثیر داشت و به پی اس جی کمک کرد تا لیگ یک فرانسه و سوپر کاپ این کشور را فتح کند. برندگان جایزه سامبا گلد طی سال های اخیر به شرح زیر است:

2008: کاکا (میلان)
۲۰۰۹: لوئیس فابیانو (سویا)
2010: مایکون (اینترمیلان)
۲۰۱۱: تیاگو سیلوا (میلان)
2012: تیاگو سیلوا (پاری سن ژرمن)
۲۰۱۳: تیاگو سیلوا (پاری سن ژرمن)
2014: نیمار (بارسلونا)
۲۰۱۵: نیمار (بارسلونا)
2016: فیلیپه کوتینیو (لیورپول)
۲۰۱۷: نیمار (بارسلونا/پاری سن ژرمن)
2018: روبرتو فیرمینو (لیورپول)
۲۰۱۹: آلیسون (لیورپول)
2020: نیمار (پاری سن ژرمن)
۲۰۲۱: نیمار (پاری سن ژرمن)
2022: نیمار (پاری سن ژرمن)

 

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها