نجات فرد محکوم به اعدام از پای چوبه‌ی دار با حضور خادمان حرم مطهر رضویخادمان حرم مطهر رضوی، امروز با حضور در زندان مرکزی بندرعباس و محل اجرای احکام ضمن جلب رضایت اولیای دم، از قصاص یک فرد به چوبه‌ی دار جلوگیری کردند.

       

به گزارش صبح ساحل، دبیر شانزدهمین دوره‌ی جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید هرمزگان اظهارداشت: حضور خادمان حرم مطهر رضوی در ایام دهه کرامت همه ساله منجر به برکات و توفیقات بسیاری می‌شود و به واسطه‌ی خوان کرامت امام رئوف علیه السلام همگان از برکات بهره‌مند می‌شوند.

به یمن حضور خادمان حرم مطهر رضوی و پرچم سراسر نور این آستان قدسی، مادری از قصاص قاتل فرزند خود گذشت و به عنایت حضرت رضا علیه السلام از حق قصاص خود چشم پوشی کرد. 

وی افزود: این مهم موجب شد که جوانی از دار مجازات نجات پیدا کند و از عزادار شدن خانواده دیگری جلوگیری شود. 

رجبیان با تاکید بر اینکه قصاص، حق اولیای دم است، عنوان‌کرد: گذشتن از این حق قطعا در درگاه خداوند سبحان اجری غیر قابل توصیف دارد و باید سنت حسنه‌ عفو در جامعه گسترش پیدا کند. 

دبیر شانزدهمین دوره‌ی جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید هرمزگان، تاکید‌کرد: کاروان خادمین حرم مطهر به محض اطلاع از اجرای حکم محکوم به اعدام از ساعت ۲ بامداد تا بعد از نماز صبح در زندان بندرعباس حضور پیدا کرد که نهایتا اولیای دم، با عفو از اعدام موافقت کردند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها