مرکز آموزش جوار کارگاهی در شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان افتتاح شد


نویسنده: سامیه طهورنیان

مرکز آموزش جوار کارگاهی نیروگاه بندرعباس با حضور مهدی دوستی استاندار هرمزگان، مدیرکل فنی و حرفه‌ای، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان، پدر شهید بزرگوار مدافع حرم شهید خلیل تختی نژاد افتتاح شد.

 به گزارش صبح ساحل، استاندار هرمزگان در آئین افتتاح این مرکز عنوان کرد: یکی از مسائل اصلی دولت در استان، انطباق نقشه آموزشی کشور با توسعه استان است که این ناهماهنگی و عدم انطباق فارغ التحصیلان را دچار چالش می کرد، و به دلیل تناقض با نیازهای بازار کار به یکی از دغدغه های فکری جوانان برای یافتن شغل مناسب تبدیل شده بود.

دوستی افزود: بر این اساس از مهرماه سال گذشته، 12 مرکز هنرستان تاسیس شد که این رقم در نیمه دوم سال جاری به 27 مرکز می رسد که این مراکز، منطبق با نقشه توسعه صنعتی استان است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تاسیس کارگاههایی با این وسعت و میزان بهره‌وری به میلیاردها تومان بودجه نیاز دارد که این امر باهمکاری صنایع استان مرتفع شده و این مراکزآموزشی باتوجه به دارا بودن زیرساخت های مشترک، بستر مناسبی هستند که جوانان به صورت علمی و عملی آموزش و تخصصهای لازم را کسب کنند.

 
ساخت مرکز آموزشگاهی، گامی در راه مسئولیت اجتماعی

داریوش محمودی مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان در آیین افتتاح این کارگاه بیان داشت: نیروگاه بندرعباس به عنوان قدیمی ترین صنعت هرمزگان و با قدمت بیش از چهل سال، همواره سعی در تربیت، آموزش و اعزام نیروهای متخصص به صنایع داشته است.

محمودی افزود: این نیروگاه با داشتن پتانسیل بالایی، مانند کارگاههای مکانیک، آزمایشگاهها، ابزار دقیق و برق و الکترونیک و همچنین آزمایشگاه شیمی، مواد، مقاومت صالح توانسته گام موثری در جهت رفع نیازهای نیروگاه و صنایع هم جوار بردارد.

وی خاطرنشان کرد: بنا به مسئولیت اجتماعی که این نیروگاه در رابطه با رشد، ارتقاء و تربیت نیروهای انسانی به ویژه نیروهای بومی هرمزگان داشته، همواره پذیرای دانشجویان، دانش آموزان در رده های مختلف، تا سطح دکترا برای گذراندن پایان نامه ها، آزمایشها و کارهای عملی آنها بوده است.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس اضافه کرد: در همین راستا باهمکاری سازمان فنی و حرفه ای، مرکز آموزش جوارکارگاهی در این نیروگاه افتتاح شد که بتوانیم با داشتن امکانات بسیار خوب، در زمینه کارگاههای مکاینک، تراشکاری، شکل دهی فلزات، کالیبراسیون و سایر خدمات فنی و مهندسی گام موثری در جهت تربیت و رشد دانش‌آموزان و هنرجویان مختلف داشته باشیم که در آینده نزدیک جذب صنایع بزرگ، مانند نیروگاهها، پالایشگاهها و شرکت های فولاد شده و با کسب مهارتهای لازم گام بلندی در جهت اشتغال آفرینی بردارند.

محمودی ابراز امیدواری کرد: باتوجه به امکانات موجود، دانش فزاینده و با دارا بودن نیروهای باتجربه ای که در نیروگاه وجود دارد، هنرجویان در کنار آموزش درسهای تئوری، مطابق با استانداردهای سازمان فنی و حرفه ای برای مهارت آموزی و همچنین کار با دستگاههای مختلف و آزمایشهای گوناگون به نیروگاه مراجعه کنند.

محمودی با بیان اینکه نیروگاه در هرمرحله آمادگی پذیرش 40 الی50 نفر هنرجو را دارد افزود: این هنرجویان می توانند در کارگاهها و آزمایشگاهها، دوره ها را گذرانده و این امر بستر مناسبی است تا استعدادهای آموزشی شناسایی و جذب محیط کار شوند.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس تصریح کرد: هنرجویان می توانند در رشته های مختلف به سازمان فنی و حرفه ای مراجعه و با ثبت نام در این سازمان از کارگاهها ی مراکز صنعتی استفاده کنند.

محمودی در پایان بیان کرد: بالغ بر 30 دستگاه تراش، فرز، خم کاری، برش و دستگاههای متعدد، در زمینه شکل‌دهی فلزات در نیروگاه موجود است که این تجهیزات، در مراحل ساخت و بهره برداری نیروگاه، بتدریج تجهیز شدند، که در حال حاضر تجهیز و راه‌اندازی چنین کارگاهی به 60 میلیارد تومان بودجه نیاز دارد که بسیار هزینه سنگینی است و این پتانسیل در نیروگاه موجود است.

 

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها