امضای قرارداد احداث بزرگترین چرخ و فلک ایران و شهربازی در بندرعباس


نویسنده: سامیه طهورنیان

قرارداد ساخت و بهره برداری بزرگترین چرخ و فلک ایران به ارتفاع ۸۲ متر و نخستین شهربازی بین شهرداری بندرعباس و شرکت سلگی به امضا رسید.
     

به گزارش صبح ساحل، شهردار بندرعباس در مراسم امضای قرارداد  احداث شهربازی، چرخ و فلک در بندرعباس گفت: شهربازی یکی از خواسته‌های اصلی و آرزوی چهل ساله مردم است. برای ساخت این پروژه همه مجوزها و استعلامات گرفته شده است و طرح اولیه و جانمایی دستگاه‌ها نیز آماده شده است.
نوبانی در خصوص جزییات این قرارداد  و ساخت بزرگترین چرخ و فلک ایران در بندرعباس، تصریح کرد: طرف قرارداد ما شرکت «سلگی» با سابقه احداث ۲۳ شهربازی در سراسر کشور است، این شرکت، سابقه احداث چرخ و فلک بزرگ بوشهر با ۷۲ متر ارتفاع را دارد: اما چرخ و فلک بندرعباس ۸۲ متر خواهد همچنین این چرخ و فلک دارای کابین‌های هشت نفره به همراه میز پذیرایی خواهد بود که در ۲۴ ماه در مکان بلوار صیادان احداث خواهد شد.
شهردار بندرعباس خاطر نشان کرد: کلنگ زنی این پروژه بعد از محرم و صفر انجام خواهد شد؛ اما فرآیند اجرایی آن از سوی شرکت سلگی از امروز آغاز می شود.
نوبانی تاکید کرد : تمام فرآیند حقوقی این پروژه به دقت از سوی همکاران شهرداری بررسی و انجام شده است.


نوبانی افزود: امیدواریم بتوانیم با همراهی و همکاری همه نهادها و دستگاه های اجرایی شاهد توسعه روزافزون شهر بندرعباس باشیم و بهترین خدمات به شهروندان ارائه کنیم.

گفتنی است که آورده اولیه سرمایه گذار برای احداث پروژه چرخ و فلک از سوی تیم سرمایه گذار ۱۰۲ میلیارد تومان و برای ساخت شهربازی ۵۰ میلیارد عنوان شد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها