برزخی میان شهر و روستا؛ حکایت محله‌ای قدیمی در حاجی آباد

 

 

محله بلوچ ها بر فراز تپه ای در ضلع غربی حاجی آباد واقع شده ست که فاصله آن تا شهر حاجی آباد به اندازه عرض یک جاده ست اما مردم این محله نه از امکانات شهری و شهروندی برخوردارند و نه طرح های هادی روستایی شامل آنها می شود.
این محله از محله های قدیمی بحساب می آید و تعداد بیش از 100 خانوار در این محله زندگی می کنند.نبود امکانات اولیه زندگی از جمله آسفالت کوچه ها و معابر، برخورداری از مدرسه ی مناسب جهت تحصیل دانش آموزان، نبود لوله کشی گاز، فضای تفریحی و ورزشی برای کودکان و موارد دیگر از جمله مشکلات اهالی اینجاست که مردم این محله رفع این مشکلات را در الحاق این محله به شهر حاجی آباد می دانند. 
یارمحمد بامری از قدیمی ترین افراد ساکن در محله و ریش سفید مردم محله می گوید: زمانی که شش ساله بودم به شهرستان حاجی آباد آمدیم و در گوشه ای که اکنون به محله بلوچ ها شهرت دارد ساکن شدیم حال پس از گذشت حدود 65 سال محله هنوز به همان حالت باقی مانده و وضعیت مناسبی ندارد.
ابراهیم دره شیری رئیس شورای اسلامی شهر حاجی آباد در این خصوص اظهار داشت:در طرح بازنگری جامع شهر حاجی آباد محله بلوچ ها به عنوان یک محله متصل به شهر حاجی آباد معرفی شده است که تقریبا 90 درصد کار پیش رفته است. در این خصوص کلیه کارهایی که مربوط به شهرستان و استان بوده است انجام پذیرفته، نظر فرماندار و شهردار محترم جلب شده و  فقط یک تشریفات قانونی جزئی باقی مانده که تا چند ماه آینده بخشنامه ابلاغ و اجرا خواهد شد.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها